PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

ZÁVĚR 20. NOVODOBÉ PLAVEBNÍ SEZÓNY

Začátek akce: 16.09.2017 (So)
Předpokládaný konec: 16.09.2017 (So)
Druh akce: Folklor
Místo konání: Prachatice: Libín - S, folklorní sdružení
Závěr 20. novodobé plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanálu v sobotu 16.09.2017 u hraničního potoka Ježová / Iglbach

Folklorní soubor Libín-S Prachatice nebude při závěru plavební sezóny chybět, stejně jako jeho rakouský partner - organizace cestovního ruchu Tourismusverband Böhmerwald. V letošním roce se přidají i pracovníci státního podniku Lesy České republiky svým DNEM S LČR.

Program začne ve 13:00 hodin setkáním s jihočeským folklorem. Ve 13:45 hod. počítáme s prezentací rakouského souboru. Ve 14:30 hod. přijde na řadu poslední letošní ukázka plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu. Po plavení, předpokládá se kolem 15:00 hod., už naváže doznění ve folklorním duchu.

Již zhruba ve 12:00 hod. by měl zahájit svůj provoz stánek folklorního souboru Libín-S Prachatice s různými pochoutkami z grilu, ale i domácími sladkostmi, samozřejmě také s nápoji. Svůj malý stánek s kávou a domácími koblihami budou mít i členové rakouského plaveckého spolku Kulturerbe Schwarzenbergischer Schwemmkanal - Böhmerwald a lesníci ze Správy toků - oblast povodí Vltavy, u toho dostanete informační materiály i drobné suvenýry.


Ing. Hynek Hladík
předseda Libín-S Prachatice, z.s. a
plavební ředitel
CZ-38301 Prachatice
+420 602272442
E-mail hladik.hynek@seznam.cz
www.schw-kan.com


V sobotu 16.09.2017 bude u hraničního potoku Ježová / Iglbach uzavřena 20. novodobá plavební sezóna na Schwarzenberském plavebním kanálu. Bude to závěrečná akce projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, jehož nositelem je Libín-S Prachatice, hlavním partnerem je rakouská organizace cestovního ruchu Tourismusverband Böhmerwald.

V závěru plavební sezóny se setkáme i s lesníky ze státního podniku Lesy České republiky - Správy toků - oblast povodí Vltavy, program bude obohacen o Den s LČR.

Program začíná přímo na česko-rakouských hranicích pod Svatým Tomášem ve 13:00 hodin setkáním s jihočeským folklorem. Již po prvním tanci účastníky pozdraví vedoucí folklorního souboru Libín-S Prachatice i plavební ředitel Hynek Hladík. Během odpoledne přivítají členové folklorního souboru sice na rakouském území, ale jen několik metrů od českých hranic, hosty typickým českým způsobem – chlebem a solí. Krátce před druhou hodinou předají Libíňáci za přítomnosti rakouských plavců plavebnímu řediteli letošní plavební věnec – nejen symbol česko-rakouské spolupráce na Schwarzenberském plavebním kanálu, ale také symbol končící plavební sezóny. Tento akt má již svoji tradici. Přijde řada na přípitek, na za srdce beroucí písničku, ale i na společný tanec přímo na hranicích. O půl třetí začne přečtením plavebního rozkazu poslední letošní plavení dříví, které se bude vhazovat na rakouském území a pak bude putovat do Čech. Ještě než připluje dřevo ke hranicím, položí členové Libín-S Prachatice na hladinu plavební věnec, který pak budou po několik desítek metrů doprovázet s českými lidovými písničkami. Po plavení bude pokračovat setkání s jihočeským folklorem. Pak již plavební ředitel Hynek Hladík prohlásí 20. novodobou plavební sezónu za ukončenou. Plavební věnec bude umístěn na nedaleký turistický přístřešek na břehu plavebního kanálu – Chatu Roberta Baldassariho.

Projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu 2017 podpořila finančně obec Nová Pec, město Prachatice, zářijové akce získaly podporu Evropské unie z Fondu malých projektů Rakousko - Česká republiky 2014-2020.
Základní informace: Libín - S, folklorní sdružení
Další informace:http://schw-kan.com
Autor:Luděk Šorm (FOLKLOR.CZ)
organizace č.24
Aktualizace:14.09.2017 v 17:52 hodin

VYHLEDÁVÁNÍ V DATABANCE AKCÍ


Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
    TURISTIKA