PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Vánoční svátky [ Народные традиции ]

VÁNOCE

Vánocům předcházejí čtyři adventní neděle, během kterých lidé pečou cukroví, nakupují dárky a věnují se přípravám na Vánoce.

Vánoce patří k nejkrásnějším svátkům roku. Štědrý den, který se slaví 24. 12., je zejména pro malé děti nejkrásnějším dnem splněných přání. Stoly jsou ozdobeny spoustou napečeného cukroví, celý byt je provoněn vůní z vánočního stromečku, který se zdobí den před Štědrým dnem, nebo na Štědrý den ráno.

Každá rodina tento den prožívá podle svách tradičních zvyků. K tradicím Vánoc patří např. čtení osudu z rozkrojeného jablka po štědrovečerní večeři, lití olova, házení pantoflem a spousta jiných lidových zvyků.

Nejvýznamnější z celého dne je jistě štědrovečerní večeře, při které se tradičně podává rybí polévka a kapr s bramborovým salátem. Po večeři se rodina přesune pod stromeček, kde se rozdají dárky, kterými členové rodiny schtejí potěšit své blízké.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.FOS.cz

AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 2, 06.10.2004 v 13:37 hodin

Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA