PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Rosénka, dětský folklorní soubor [ Фольклорный ансамбль или группа ФоС ЧР ]

Folklorní soubor Rosénka přináší už 25. rokem do Prahy folklor Jižní Moravy. Jako jediný pražský kolektiv se aktivně věnuje zpracování dětského materiálu, her, písní a říkadel z této oblasti. Dospělá složka souboru, Velká Rosénka, vznikla netradičně až mnoho let po dětské skupině a v tomto roce slaví 10. výročí.
Soubor je součástí obecně prospěšné společnosti Dejvické divadlo, jejímž zakladatelem je Městská část Praha 6. Sídlí v prostorách mateřské školky v ulici Mládeže na Břevnově, kde se při pravidelných zkouškách střídá 5 dětských přípravek, 3 taneční skupiny a 2 cimbálové muziky. (Podrobnosti o jednotlivých součástech Rosénky čtěte v sekci Rosénka|Skupiny. - viz níže na stránkách souboru)

Repertoár souboru čerpá převážně z oblasti hradišťského Dolňácka, ale rozšířil se také o Uherskobrodsko, Kopanice a moravsko-slovenské pomezí. Rosénka je známá především zajímavým výběrem materiálu a jeho netradičním zpracováním, o čemž svědčí četná ocenění z domácích i zahraničních festivalů a přehlídek.


V sezoně 2007/2008 Rosénka oslavila své 25. narozeniny. V rámci jubilea byla vydána knížka o souboru, jeho historii, s fotografiemi a příspěvky členů, přátel i vyznámných diváků souboru. Během podzimu bude také vytištěn písničkový kalendář na rok 2008 s kresbami malířky Lenky Jurečkové. Na jevišti začne pro Rosénku 25. sezona folklorním galaprogramem koncem listopadu a výročním dětským pořadem v první polovině prosince. Na jaro roku 2008 chystá soubor několik folklorně-divadelních představení v Dejvickém divadle, kde se představí nejstarší skupiny souboru v režii Davida Pavlíčka. Na podiu Dejvického divadla bude také na jaře 2008 Cimbálovou muzikou Rosénka pokřtěn kompaktní disk.
Veškeré informace, přesné termíny a místa konání, ale i ostatní akce souboru naleznete na www.rosenka.cz.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Dětský folklorní soubor Rosénka
Radka Baboráková
Mládeže 19
169 00 Praha 6
Czechia (CZ)
tel: (+420) 233 359 195
(+420) 723 300 512
fax: (+420) 241 765 012

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.rosenka.cz

AKTUALIZACE: Luděk Šorm (FOLKLOR.CZ) org. 24, 13.02.2010 v 23:08 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA