PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Slovo šéfredaktora (3)

časopis Folklor č.3/2005
F.S.
Jaro převzalo vládu nad přírodou. Každý den vítají v parcích a zahradách zpěvem ptáci, radující se s námi z teplejších nocí a z příslibu slunečných dnů. Při procházkách vyhlížíme přílet pěvců z teplých jižních krajin. Zeme se zbarvila prvními květy sněženek, bledulí jarních a violek lesních, kolem potoků se zazelenaly trsy nových trav.
V mnoha vsích a městech po veselých masopustech vynesli na smrtnou neděli symbol smrti a po tekoucí vodě jej poslali daleko do kraje. Do vyhřátých příbytků si z koledy přinesli ozdobené větvičky nového jara. O květné neděli posvěcené větvičky jívy dnes zdobí kříže ve světnicích a zelení svítící osení o velikonocích umocňují naši radost nejen ze Vzkříšení, ale také z nového života.
Zahrady, sady a pole ožívají pilnými hospodáři. Všude se probouzí staronový roční koloběh. V přírodě, v rodinách i ve společnosti. Zase se setkáváme na soutěžích dětských zpěváčků, na pořadu jsou přehlídky dětských souborů, blíží se první festivaly a slavnosti. Začal nový rok, nejen hospodářův. A do jeho dnů Vám přeji, ať je krásný a spokojený.

František Synek

DALŠÍ INFORMACE: SYNEK František
Zveřejněno 31.05.2005 v 10:46 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA