PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XIV. Mezinárodní dětský folklorní festival "ŠTĚPY"

Veselí nad Moravou, 10. - 12. června 2005. Tisková zpráva
Ve dnech 10. - 12. června 2005 se ve Veselí nad Moravou uskuteční již XIV. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu "Štěpy".
plakát MDFF Štěpy
plakát MDFF Štěpy
Festival se přihlásí dvěma programy již v pátek 10.6. V kině Morava vystoupí účastníci od 9,00 hodin pro školní mládež. Večer v 19,00 hodin se ve Vracově uskuteční program "Muzicírování s Lipinkou".
Občanům Města Veselí nad Moravou se účastníci připomenou v sobotu ráno "Roztančenou ulicí". "Zpívejte, tančete, učte se, bavte se" je název dalšího programu, který se koná v sále MKS ve Veselí nad Moravou v sobotu od 18,00 hodin.
Hlavní programový den, neděle 12. června bude zahájen slavnostním průvodem účastníků, který vyjde ve 14,00 hodin od MKS do Zámeckého parku. Tam se také od 15,00 hodin uskuteční hlavní festivalový program, nazvaný "Hastrmane trčku".
Na festivalu se představí soubory Bugarce (Bulharsko), Štěpnička Veselí nad Moravou, Kopaničiarik Myjava a Lieska Žilina (Slovensko), Lipinka Vracov, Valášek Zlín a Soláněk Hutisko - Solanec.
Pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení ČR, Město Veselí nad Moravou, MKS a DDM Veselí nad Moravou a Dětský folklorní soubor Štěpnička.
Záštitu nad festivalem přijali Jan Letocha, radní pro kulturu Jihomoravského kraje, Jaroslav Müllner, náměstek ministryně školství ČR a senátor Parlamentu ČR Josef Vaculík.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podporují také Jihomoravský kraj a OSA - ochranný svaz autorský.
Kontakt: Mgr. Marcel Řimák, tel. 518 322 567, e-mail: mksveseli@quick.cz a Město Veselí nad Moravou: mesto@veseli-nad-moravou.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.06.2005 v 00:40 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA