PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

"Kunovské léto" členským festivalem CIOFF

Světové valné shromáždění CIOFF přijalo v říjnu 2004 jednomyslným rozhodnutím Mezinárodní dětský festival "Kunovské léto" mezi členské festivaly CIOFF. Festival se tak zařadil mezi 24 prestižních mezinárodních dětských festivalů, které jsou řádnými členy CIOFF.
CIOFF (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d´Arts Traditionnels) je nevládní celosvětová organizace pořadatelů mezinárodních folklorních festivalů a lidového umění se statutem konzultanta UNESCO. V současné době má 90 členských států z celého světa, více než 300 členských folklorních festivalů, více než 30 000 folklorních souborů a organizací, které se touto činností zabývají.
Hlavním posláním celosvětové organizace CIOFF je pořádání mezinárodních folklorních festivalů, které musí splňovat předepsané podmínky, nutné pro členství v této organizaci. Jejich dodržování zajišťuje vysokou úroveň těchto festivalů, a proto není snadné se členským festivalem stát. Členy CIOFF jsou prostřednictvím folklorních festivalů a souborů všechny věkové skupiny, od dětí po nejstarší, bez rozdílu etnické příslušnosti či barvy pleti, bez jakékoli známky diskriminace, protože všichni chápou, že jejich posláním je prezentovat hodnoty tradiční lidové kultury svých národů a poznávat kulturní bohatství národů jiných. I když je CIOFF celosvětová organizace, není v jejích možnostech vyřešit problémy světa, ale může svou činností přispět k tomu, aby byl pro všechny lepší a přátelštější.
Přiznání členství v této organizaci je velkým oceněním odborné, umělecké a organizační úrovně dětského folklorního festivalu "Kunovské léto" a jeho přínosu k uchovávání lokálních tradic lidové kultury a k obohacení všech účastníků o poznání tradiční lidové kultury zemí, z nichž přijíždějí na festival zahraniční účastníci. Je to nejen velké ocenění, ale také velký závazek pro pořadatele festivalu udržet jeho vysokou úroveň i v budoucnosti.
Přejeme festivalu, aby měl trvalé místo na mapě světa folklorních festivalů CIOFF!

Vlasta Ondrušová
členka Světového výboru CIOFF
Národní ústav lidové kultury, Strážnice

Mezinárodní dětský folklorní festival Kunovské léto
Plákát z festivalu 2005

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 21.06.2005 v 14:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA