PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XV. Mezinárodní folklorní festival IOV ŠUMPERK 2005

Šumperk, 11. - 15. srpna 2005
Tisková zpráva
Ve dnech 11. - 15. srpna 2005 se koná v severomoravském městě Šumperku jubilejní XV. Mezinárodní folklorní festival. V pěti festivalových dnech se občanům a návštěvníkům města Šumperka, ale i dalších měst a obcí, představí 24 souborů z České republiky, ale také z Mexika, Kanady, Francie, Ruska (Jakutsko), Srbska a Černé Hory, Turecka, Slovenska, Gruzie, Peru a Rakouska.
Čtvrteční program bude tradičně věnován oblastním dožínkám. Bude zahájen dožínkovým průvodem v 15,30, na který navazuje program na pódiu "Park u sovy". Závěr programu bude patřit dechovým hudbám.
V pátek odpoledne se svými programy představí dětské folklorní soubory v pořadu "Půjdem si hrát na sluníčko". V 18 hodin se v Letním divadle představí v programu "Vítejte u nás" zahraniční účastníci festivalu. Večer bude zakončen ohňostrojem ve 22,00 hod.
Hlavním festivalovým dnem je sobota. Účastníci festivalu budou v 10,00 hodin přivítáni před radnicí a poté projdou ulicemi pěší zóny s pořadem "Roztančená ulice". Hlavní festivalový pořad "Až pudeš do světa, zastav se!" přivítá návštěvníky festivalu přehlídkou domácích i zahraničních souborů, po které bude následovat lidová veselice.
Významnou součástí festivalu je prezentace lidových řemesel. Stánky s ukázkami práce řemeslníků a jejich výrobků mohou návštěvníci shlédnout během hlavních festivalových pořadů. Řemeslníkům je věnován také program písní a tanců o řemeslnících "Řemeslo má zlaté dno", který se uskuteční v neděli od devíti hodin na pódiu Park u sovy. V Letním divadle se v 15 hodin představí lidové hudby zúčastněných souborů. Účastníci festivalu se s diváky rozloučí společným vystoupením "Leť písničko, leť!" v 16,30 hodin.
Mimo uvedené programy se někteří zahraniční účastníci festivalu představí na pódiu "Park u sovy" také v pátek (9,30) a v pondělí (10,00 hodin). Zajímavostí bude jistě den turecké a mexické kultury, který se na tomto pódiu koná v sobotu ve 14 hodin a bude vedle písní a tanců patřit také prezentaci lidových řemesel a gastronomie.
Mezinárodní folklorní festival Šumperk 2002
Z předchozího ročníku
Pořadateli festivalu jsou Město Šumperk, Folklorní sdružení ČR a Sdružení přátel folkloru Severní Hané za podpory Ministerstva kultury ČR a Olomouckého kraje.
Záštitu nad festivalem přijali Petr Krill, poslanec Parlamentu ČR a Ivan Kosatík, hejtman Olomouckého kraje.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Rádio Prohlas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura, mediální spolupráce Haló noviny.
Festival dále podporují CAC Leasing, OSA - Ochranný svaz autorský, Pivovar Holba Hanušovice, Severomoravská plynárenská a.s., Unilever ČR spol. s r.o., ASD SOFTWARE s.r.o. Šumperk, FORTEX-AGS, a.s. Šumperk, Dubická a.s. Dubicko, Palomo Loštice, Hrado Hraboším, Úsovsko Klopina, Lesy Ruda, Desná Velké Losiny, Pekárny Vašíček Zábřeh, PPP Šumperk, Večeř Leština a další.

Podle podkladů pořadatele zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt:
Libuše Drtilová, ředitelka festivalu
tel: 604 978 017, e-mail: drtičova@mybox.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.08.2005 v 20:35 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA