PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Ohlédnutí za IV. Jihočeskou lidovou slavností 2005

Tisková zpráva
V sobotu 6. srpna se v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II. uskutečnila za krásného počasí již IV. Jihočeská lidová slavnost.
Probíhala pod záštitou člena rady Jihočeského kraje Ing. Františka Štangla a jejím pořadatelem bylo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s Jihočeským krajem, Folklorním sdružením ČR, Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích a Jihočeským folklorním souborem Kovářovan. Generálním partnerem byla Nadace Vltava.
Slavnost nabídla divákům velice bohatý kulturní program folklorních souborů z jihočeského kraje, hostů z Prahy a zahraničních hostů z Běloruska. Doplňoval ji lidový jarmark a nechyběla ani ochutnávka jihočeské kuchyně. Pro návštěvníky byl k dispozici infostánek Jihočeského folklorní sdružení, ve kterém byly nejrůznější materiály vypovídající o činnosti sdružení. Stejně jako v loňském roce byl o něj velký zájem.
Úvod slavnosti patřil dopoledne nejmenším divákům, kteří shlédli pohádku O pejskovi a kočičce v podání divadelního studia Bubec z Prahy. Poté následovalo hudební a pěvecké vystoupení kapely Bechyňská Duha z Bechyně v pořadu nazvaném "Při muzice zvesela".
Po obědě přišly na řadu další programy, které nesly názvy "Dostaveníčko nejen s folklorem" a "Vesele si zazpíváme". Divákům se postupně představovaly další účinkující, folklorní soubor Libín z Prachatic, dětský folklorní soubor Štěbetalky z Běloruska, soubor starého tance Regii Caroli regis z Prahy, dětský folklorní soubor Slunko z Běloruska, národopisný soubor Doudleban z Doudleb a Jihočeský folklorní soubor Kovářovan z Kovářova.
Jihočeské folklorní sdružení
Momentky z vystoupení na IV. Jihočeské lidové slavnosti 2005. Slunko.
Jihočeské folklorní sdružení
Doudleban při vystoupení na slavnosti
Historické náměstí v Českých Budějovicích vytvářelo nádhernou kulisu celému programu. Představilo se celkem 105 účinkujících a jejich výkonům tleskalo odhadem 1 100 diváků. Pro všechny soubory měli pořadatelé připravené upomínky v podobě keramických zvonečků. Předseda Jihočeského folklorního sdružení Milan Škoch předal také zahraničním hostům dárky, které jim budou připomínat návštěvu České republiky a na oplátku od nich obdržel znak běloruského města Stolbcy společně s dalšími upomínkami.
Chtěl bych velice poděkovat všem spolupořadatelům za výraznou pomoc a podporu, Nadaci Vltava za pomoc při realizaci slavnosti a panu Ing. Františkovi Štanglovi za převzetí záštity. Poděkování si zaslouží realizační tým akce, všichni účinkující a v neposlední řadě diváci, kteří vytvořili báječnou atmosféru.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení

Kontakt: Jihočeské folklorní sdružení Milan Škoch, předseda, Kovářov3, 398 55, e-mail: milan.skoch@jfos.cz, tel.: 382 594 106, 604 692 062, www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.08.2005 v 22:01 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA