PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Slavnosti na Znorovském mlatě

13. - 14. srpna 2005 ve Vnorovech
Soubor lidových písní a tanců SPINEK VNOROVY si Vás dovoluje pozvat na "SLAVNOSTI NA ZNOROVSKÉM MLATĚ", které se budou konat 13. - 14. srpna 2005 v areálu staré mateřské školky ve Vnorovech (v případě nepřízně počasí v LD Vnorovy).
Slavnosti jsou realizované za podpory Jihomoravského kraje, OU Vnorovy a sponzorů také z řad příznivců našeho souboru. Za tuto pomoc jsme velmi rádi a touto cestou jim děkujeme.
Tyto slavnosti navazují na letní folklorní akce, které soubor již 5 let pořádá v termínu dožínek a každý rok s jinou tématikou. Myšlenkou našich slavností má být umožnění setkávání a předávání písňového, zvykoslovného a tanečního projevu mezi soubory z blízkého i širokého okolí. Letošním mottem programu je humor v písni, tanci a při práci.
Projekt: Slavnosti na znorovském mlatě.
Cíl: setkání folklorních skupin a souborů na strážnickém dolňácku.
OS SLPT Spinek vznikl ve Vnorovech před 17 ti léty a už tehdy sdružoval skupinu lidí ve věku od 15 do 70 let. Našim záměrem bylo sdružit přátele lidové písně, tance, a dodržovat zvyky na slovácké dědině. Nyní jsme občanské sdružení. Ve 100 členném kolektivu jsou děti od 6 let, taneční skupina, mužský a ženský sbor s vlastní cimbálovou muzikou. V roce 2000 jsme poprvé pořádali dožínky s účastí celé dědiny a proto v roce 2004 jsme opět pořádali dožínky již formou dvoudenního festivalu, za účasti dvou zahraničních souborů a tří českých folklorních souborů. Tyto letní akce mají v obci a okolí dobré jméno a tím i dobrou návštěvnost. Možná to pramení i z toho, že sice v blízké Strážnici je každý rok mezinárodní festival, ale na ten se dostanou místní soubory jen jednou za pět - deset let v regionálních pořadech. Myšlenkou našich slavností má být setkání starých i mladých folklorních nadšenců a prožít spolu jeden nebo i dva dny při hudbě, zpěvu a tanci.
Program
*Sobota 13.8.2005
18.30 hod HUMOR V PÍSNI A TANCI
účinkující soubory:
FS Brezová
FS Buchlovice
CM Danaj a Malá taneční skupina
FS Důbrava Dubňany, CM Důbrava
FS Kunovjan s CM S. Gabriela
Folklorní soubor Spinek Vnorovy
22:00 hod NOC S HUDCI
* Neděle 14.8.2005
10.00 hod Děkovná dožínková mše v chrámu sv. Alžběty
14.30 hod V DOBRÉM SME SA ZEŠLI
vystoupí: FS Štěpnička z Veselí n/M
FS Spinek Norovy
* Po skončení programu následuje lidová veselice s DH Vnorovjané
Srdečně zvou pořadatelé.
Kontakt:
Jana Smutná, SLPT Spinek Vnorovy
t. 518 328230, 603 852087
Soubor.Spinek@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.08.2005 v 23:34 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA