PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

IX. Polabská Vonička - Šebkův Nymburk 2005

P O L A B S K Á. V O N I Č K A IX. mezinárodní setkání dětských školních folklorních souborů " Š E B K Ů V. N Y M B U R K 16. - 17. 9. 2005"
S myšlenkou pořádat v Nymburce tento festival přišel na sklonku roku 1996 pan Ing. Oldřich Kusovský, dlouholetý vedoucí dětského folklorního souboru Šáteček. První ročník se uskutečnil na podzim v roce 1997. Festival se koná každoročně o víkendu v polovině října a je jediným festivalem v České republice, který se věnuje dětským školním folklorním souborům. Festival nese jméno folkloristy nymburského regionu Sváti Šebka.
Hlavním pořadatelem Polabské voničky je Městské kulturní středisko v Nymburce. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, soubor Šáteček ZŠ Semice, Dům dětí a mládeže Nymburk, Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem a TJ Sokol Nymburk. Festival se koná za finanční podpory Středočeského kraje.
Folklorní festival Polabská Vonička
pořadatelský soubor Šáteček ze ZŠ Semice
Záštitu nad tímto ročníkem festivalu převzali místopředseda Senátu Parlamentu ČR Jiří Liška, místopředsedkyně výboru PS P ČR Anna Čurdová a starosta Města Nymburka Ladislav Kutík.
Hlavním programovým dnem pro veřejnost je pátek 16. září. Dopoledne se uskuteční dvě představení pro školní děti. V 19 hodin pokračuje festivalový program Galavečerem všech účastníků v Hálkově městském divadle v Nymburce. Zahraniční soubory budou reprezentovat Mbunda Afrika, Mastera Novouralsk (Rusko) a Turiec ze slovenského Martina. Z České republiky se představí soubory Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm, Prácheňáček ze Strakonic, Křiničánek z Krásné Lípy a domácí soubor Šáteček.
Sobotní den bude patřit již tradičně účinkujícím. V 10 hodin je připraveno Defilé souborů a vystoupení na Náměstí Přemyslovců. Odpoledne (v 15 hodin) se pak ve tříhodinovém pořadu "Soubory souborům" mohou účinkující více navzájem poznat a v prostorách nymburského kulturního domu předvést svým folklorním kolegům svůj um.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky, Nymburský deník a Dětská tisková agentura.
Slavnosti podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA - Ochranný svaz autorský , Sdružení Tradice ČR, Pivovar Nymburk, Pionýr, Hasičská vzájemná pojišťovna, Pěstitel Stratov Jandl, Novák Semice a řada dalších sponzorů.

Zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt:
Věra Svobodová, ředitelka festivalu
tel/fax: 325 512 123, E-mail: mks.nymburk@centrum.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.09.2005 v 00:04 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA