PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zdravice senátora Jaroslava Kubína do almanachu souboru

Almanach Valašského souboru písní a tanců Beskyd
Vážení přátelé,

tak jako patří k Valašsku hory, tak k němu patří lidové zvyky a kultura. Zatímco hory valašskému kraji nadělila příroda, o lidové zvyky a kulturu je potřeba se po celé generace starat, aby nezanikly. Obzvláště v dnešní době moderních informačních technologií,kdy jsou naše děti zavalovanými televizními seriály a počítačové hry mají své místo v každém dětském pokoji je potřeba jim připomínat, že existuje něco jako svébytná valašská kultura se svými zpěvy a tanci. Tyto písně a tance je potřeba se naučit milovat již od samého dětství a nejlepší formou splynutí s touto kulturou je aktivně je provozovat. V tomto mají nezastupitelnou funkci národopisné soubory vznikající přímo v obcích.
Historie národopisného souboru Beskyd ukazuje, že se tato tradice daří udržet po desítky let a předává se z generace na generaci. Díky mnoha nadšencům se tato tradice daří nejen udržet, ale i rozvíjet a předávat ji mladší generaci. Udržování tradic, zvyků a obyčejů našich předků přispívá k pocitu národní svébytnosti a identity v dnešní sjednocené Evropě.
Valašský soubor písní a tanců Beskyd
Chtěl bych na tomto místě poděkovat všem, kteří o zachování našich národních tradic zasloužili a popřát, aby se jejich dílo dařilo i v budoucnosti a jejich řady se rozrůstaly.

JUDr. Jaroslav Kubín
Senátor za volební obvod 77

Zveřejněno 04.10.2005 v 00:09 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA