PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Slavnostní koncert Okouzlen(í) písní

Tisková zpráva

OKOUZLEN(Í) PÍSNÍ
Brno, 27. listopadu 2005
V neděli 27. listopadu 2005 večer se uskutečnil v Mahenově divadle v Brně slavnostní koncert Orchestru lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru Ondráš Brno a hostů věnovaný nedožitým 80 narozeninám Jaroslava Juráška.
Plně obsazené divadlo aplaudovalo nejen muzikantským dovednostech a suverenitě primášů Karla Martiše, Bohumila Smejkala, Jana Gajdy, Radima Snopka, Michala Gani, Miroslava Dudíka, Miroslava Kolacie, ale především skvělým zpěvákům, mezi nimiž nechyběli Dušan a Luboš Holí, Vlasta Grycová, Lubomír Málek, Václav Harnoš, Jan Zaviačič, Jarmila Hudečková, Ludmila Malhocká, Karel Rajmic, Jitka Málková a vítěz celostátní soutěže Folklorního sdružení ČR Zpěváček roku 2005 Libor Macháček. Pořad obohatilo také vystoupení dívčího sboru VUS Ondráše, vítězů soutěže ve verbuňku ze Strážnice a malé taneční skupiny.
Ondráš, Vojenský umělecký soubor
Ondráš, Vojenský umělecký soubor
Ondráš, Vojenský umělecký soubor
Součástí slavnostního koncertu, kterým provázela Jitka Novotná a v němž zazněl ze záznamu několikrát také hlas Jaroslava Juráška, byl křest publikace Kniha vzpomínek aneb Střípky vzácného života, na jejíž vydání z téměř osmi desítek osobních vzpomínek přátel a kamarádů J. Juráška se během léta podílela Hana Maděrová společně s Františkem Synkem. Kniha, která obsahuje také DVD nosič s ukázkami lidových písní, televizních pořadu a filmů z produkce J. Juráška i fotografie z jeho života je osobitým příspěvkem VUS Ondráš a Ministerstva obrany k nedožitým narozeninám této významné osobnosti folklorního hnutí na Moravě.
Ondráš, Vojenský umělecký soubor
Střípky vzácného života
Ondráš, Vojenský umělecký soubor
Koncert byl zakončen nejen spontánním dlouhotrvajícím aplausem ve stoje všech přítomných diváků ve vyprodaném Mahenově divadle a několika přídavky, ale také předáním kytic řezaných květů všemi účinkujícími k symbolické váze 80 rudých růží, symbolizujících nedožitých 80 let Jaroslava Juráška.
Ondráš, Vojenský umělecký soubor
růže pro Jaroslava Juráška

František Synek, místopředseda FoS ČR
tel.: 234 621 303, 604 384 410

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.11.2005 v 12:53 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA