PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Vrcholí přípravy slavného 70. pošumavského věnečku

V Praze vrcholí přípravy slavného 70. pošumavského věnečku
V těchto dnech v Praze vrcholí přípravy 70. pošumavského věnečku. Tato velká folklorní událost hlavního města, pořádaná Sdružením rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze ve spolupráci s FoS ČR, se uskuteční 18. února v reprezentačních sálech Národního domu na Smíchově.
Po slavnostním zahájení v 19 hodin, spojeném s příchodem čestné stráže a praporečníkem nesoucím symbol Psohlavců v Praze, se ve velkém sále představí taneční orchestr Mercury se svými sólisty střídavě s chodskou dechovou hudbou Horalka. Ve vedlejším Arbesově sále bude hrát k tanci a poslechu orchestrální sekce Ústřední hudby Armády ČR. Je také rozhodnuto o folklórním programu slavnostního večera. Se svým pásmem vystoupí chodský národopisný soubor písní a tanců z Mrákova, se zajímavým pásmem se představí dětský národopisný soubor Mráček z Mrákova. Přijede také Konrádyho dudácká muzika a Domažlická dudácká muzika, stejně jako zpěváci - manželé Kapicovi a sestry Kuželkovy z horního Chodska V okénku hostů se představí folklorní soubor Gaudeámus z Prahy.
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Záběr ze zahájení jednoho z předchozích ročníků
Pro návštěvníky je i letos připravena bohatá tombola v níž nebude chybět zahraniční zájezd, spousta chodské keramiky a chodských koláčů.
Pozvání přijaly významné osobnosti politického, kulturního a společenského života hlavního města. Záštitu nad jubilejním 70. pošumavským věnečkem převzal premiér vlády Jiří Paroubek.

Václav Kupilík, kupilik@vlrz.cz, Praha 29.11.2005

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.11.2005 v 23:15 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA