PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

V Kovářově zněly jarní písně

Tisková zpráva...
V kovářovském kinosálu se ve středu 3. května uskutečnilo vystoupení kovářovských dětských folklorních souborů Kovářovánek a Malý Kovářovan s názvem "Jarní hody jdou".
Společné foto před vystoupením.
Společné foto před vystoupením.
Děti z obou souborů připravily pro své rodiče a další hosty program plný písniček, tanců a zvyků, které byly spjaty s jarem. V úvodu vystoupení předvedla děvčata z Malého Kovářovanu Vynášení Smrti, které je považováno za jeden z nejstarších obřadních obyčejů v českém zvykosloví. Po přivítání nového jarního období si děvčata s chutí zatancovala při veselé písničce.
Momentka z programu Jarní hody jdou.
Momentka z programu Jarní hody jdou.
V programu se dále představily s několika písněmi i mladé zpěvačky, které reprezentovaly kovářovské folklorní soubory na jihočeské regionální soutěži lidových písní Jihočeský zpěváček 2006. Nejmladší děti z Kovářovánku předvedly jarní hry, říkadla, zapojily se do chorovodů a při jedné z písniček si zatančily i s rekvizitami, dřevěnými koníky.
Mladé zpěvačky, zleva Barbora Reiterová, Brigita Cmuntová, Eva Dvořáková
Mladé zpěvačky, zleva Barbora Reiterová, Brigita Cmuntová, Eva Dvořáková
Malý Kovářovan se divákům představil nejen s lidovými tanci, ale v jeho podání diváci shlédli také tance ve stylu country, kterými si členové zpestřují své zkoušky.
Všichni vystupující si na závěr společně zazpívaly písničku Na rozloučení, mí potěšení a byli po zásluze odměněni velkým potleskem.
Chtěli bychom poděkovat všem dětem za hezké vystoupení a divákům za jejich návštěvu a podporu účinkujících při jejich jarním koncertu.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.05.2006 v 21:54 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA