PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XI. jihočeský folklorní festival Kovářov 2006

Tisková zpráva
2. červen - 4. červen 2006
Pořadatel:
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan

Spolupořadatelé:
Národní ústav lidové kultury ve Strážnici
Folklorní sdružení České republiky
Obec Kovářov
Jihočeské folklorní sdružení

Za podpory
Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Jihočeského kraje
Svazku obcí Milevska
Spolku pro obnovu venkova Jihočeského kraje

Záštita:
Jaromír Talíř, poslanec parlamentu ČR
Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje
Pavel Hroch, starosta Obce Kovářov
Jiří Janeček, generální ředitel České televize

ředitelé festivalu
manželé Milan a Pavla Škochovi

Generální partner:
Jaderná elektrárna Temelín
Vážení přátelé fokloru, jsme rádi, že Vás můžeme pozvat do Kovářova. Od roku 1996 se v naší obci koná Jihočeský folklorní festival, který letos vstupuje do své druhé desítky. Každoročně se u nás setkávají dětské i dospělé jihočeské folklorní soubory, aby zde předvedly hodnotná kulturní vystoupení, která ukazují pestrost písní, tanců, zvyků a samozřejmě i krojů z jednotlivých národopisných oblastí Jihočeského kraje.
I přesto, že je kovářovský festival přehlídkou jihočeských souborů, mají zde možnost jako hosté vystoupit a představit se i soubory z jiných oblastí České republiky, zahraničí nebo zajímavé osobnosti kulturního života. Festival během svých tří dnů nabídne návštěvníkům velké množství pořadů jak folklorních, tak i doprovodných, ze kterých si budou moci diváci vybrat pro ně ten nejzajímavější.
XI. jihočeský folklorní festival Kovářov 2006 pro Vás připravil Jihočeský folklorní soubor Kovářovan ve spolupráci s Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, Folklorním sdružením ČR, Obcí Kovářov a Jihočeským folklorním sdružením.
Zvláště si ceníme skutečnosti, že je kovářovský festival realizován v rámci podpory Vybraných akcí grantové politiky Jihočeského kraje a velice si vážíme podpory ze strany jejich čelních představitelů.
Chtěli bychom poděkovat významným osobnostem, které převzali nad letošním ročníkem záštitu a samozřejmě i všem partnerům, za jejichž přispění se festival uskutečňuje.
Veliké poděkování patří generálnímu partnerovi festivalu Jaderné elektrárně Temelín a dále též všem mediálním partnerům, generálním, hlavním a ostatním sponzorům za jejich velkorysé příspěvky, díky kterým se nám daří každoročně festival rozvíjet.
Jihočeský folklorní festival se koná v Kovářově pojedenácté a jeho přípravy se jako každý rok neobejdou bez obětavosti členů souboru Kovářovan i dalších dobrovolníků. Proto bychom rádi vyjádřili poděkování všem za neúnavnou práci spojenou s přípravami a zajištěním celé akce.
Vážení přátelé, věříme, že i letošní ročník kovářovského festivalu přispěje k dobré pohodě účinkujících souborů i všech návštěvníků a přinese Vám hezké kulturní zážitky. Přejeme všem příjemné festivalové dny a budeme se těšit na setkání s Vámi v průběhu letošního XI. jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2006.

manželé Milan a Pavla Škochovi
ředitelé festivalu

PROGRAM
2. červen - pátek - dětský den

10.00 Otevření festivalu - slavnostní nástup souborů
10.15 - 11.45 Za naší stodolou - pořad dětských folklorních souborů a hostů
14.00 - 16.00 Řemeslné dílny pro děti
16.00 - 19.00 Na návsi - hry, soutěže, diskotéka pro děti

3. červen - sobota - hlavní festivalový den

07.00 Start horkovzdušného balonu - areál ZŠ v Kovářově
10.00 Kovářovský jarmark - zahájení
10.00 - 10.40 Pojďte s námi za pohádkou - loutkové představení pro děti
10.30 Uvítání na radnici - vedoucí souborů, sponzoři, hosté
13.00 Slavnostní průvod souborů a zahájení festivalu
14.00 - 18.00 V Kovářově na vršíčku - pořady folklorních souborů a hostů
14.00 - 15.20 Pořad jihočeských souborů
15.20 - 15.40 Pozdrav ze Slovácka - pořad hosta festivalu
15.40 - 16.00 Pozdrav z Prahy - pořad hosta festivalu
16.00 - 18.00 Pořad jihočeských souborů
19.00 - 24.00 Posezení pod kaštany
lidová zábava na návsi - Kovačka, Musikverein Lehen, Slovácký krúžek
22.00 Ohňostroj

V průběhu odpoledne se uskuteční vyhlášení výsledků soutěže "O nejkrásnější jihočeskou hnětynku".

V případě špatného počasí se program přesouvá do sálu Kulturního domu.
4. červen - neděle - doprovodné programy

10.00 - 15.00 Keramika a drát, Věra Pichová
výstava v zasedací síni kovářovské radnice
12.00 - 14.00 U cimbálu - Pivovarský dvůr Zvíkov
posezení se Slováckým krúžkem
15.00 - 19.00 Rozloučení s festivalem - Kovářov
posezení kovářovských folklorních souborů
Na festivalu se představí jihočeské folklorní soubory:
Kovářovánek z Kovářova, Malý Kovářovan z Kovářova, Blaťáček ze Ševětína, Prácheňáček ze Strakonic, Kovářovan z Kovářova, Doudleban z Doudleb, Soběslavská chasa mladá ze Soběslavi, Blaťácký soubor ze Ševětína, Dudácká muzika Duha z Vráže u Písku, Libín z Prachatic, Radost z Kamenného Újezda, Písečan z Písku, Furiant z Českých Budějovic.

Hosté festivalu:
Regii Caroli regis z Prahy, Fikar z Nadějkova, Slovácký krúžek ze Svatobořic - Mistřína, Moták z Prahy, Kovačka z Milevska, Musikverein Lehen z Rakouska.

Změna programu vyhrazena.
Kdo upeče nejkrásnější jihočeskou hnětýnku?
Součástí XI. jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2006, který se uskuteční 2. - 4. června bude stejně jako v loňském roce soutěž O nejkrásnější jihočeskou hnětýnku.
Záměrem soutěže je snaha o zachování národních kulturních tradic v cukrářském oboru. Podmínkou účasti je upečení čtyř stejných kusů hnětýnek a jejich odevzdání nejpozději do 31. května na Obecní úřad v Kovářově.
Dodané hnětýnky budou vystavené v zasedací síni kovářovské radnice při slavnostním uvítání hostů festivalu a v průběhu sobotního dne si je budou moci také prohlédnout diváci na kovářovské návsi.
Porota vyhodnotí jednotlivé výrobky a výsledky vyhlásí v průběhu hlavního sobotního programu 3.června. Tři nejlepší výrobce hnětýnek čekají kromě diplomů a drobných upomínkových dárků zajímavé ceny, 1. místo - poukaz pro dvě osoby do Hotelu Zvíkov, který nabízí oběd, projížďku lodí Zvíkov-Orlík a vstup do zámku Orlík , 2. místo - dárkový koš z Pekařství Kovářov, 3. místo - pivní korbel z Atelieru Radost z Milevska.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.05.2006 v 20:46 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA