PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XIII. Mezinárodní folklorní festival KLATOVY

Tisková zpráva
XIII. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL KLATOVY
Klatovy, 6. - 9. července 2006
Ve dnech 6. - 9. července 2006 se v západočeských Klatovech uskuteční již XIII. ročník mezinárodního folklorního festivalu s bohatým programem i zahraniční účastí.
Již ve čtvrtek 6. července v 18,30 hodin mohou zájemci v městském parku a na náměstí v Klatovech shlédnout koncert zahraničních souborů pod názvem Folklor bez hranic. Zahraniční účastníci budou také aktéry programu Roztančené město, který se koná v pátek 7. července od 10,30 hodin na čtyřech místech v Klatovech.
Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční na náměstí v Klatovech v pátek 7. července v 16 hodin. Téhož dne mají zájemci možnost shlédnout ještě představení Přišli hosté z daleka i z blízka (pořad zahraničních i domácích souborů) v 19,00) a Dostaveníčko pod Černou věží (Darebné písničky z Čech a Moravy, 22,00). Z bohatého sobotního programu si připomeňme alespoň pořady Soubory se představují (10,30), Roztančené náměstí (14,00) a S písní a tancem nejen po Čechách (17,00). Všechny tyto pořady se uskuteční na náměstí. Večer otevře své jeviště klatovské Divadlo pro účinkující ve Festivalovém galaprogramu Klatovy 2006 (19,00). Program ukončí Večerní nokturno na náměstí (21,00).
Festivalová neděle bude patřit Slavnostnímu průvodu účastníků festivalu městem (10,00), hlavnímu pořadu dětských folklorních souborů Kdo si hraje, nezlobí a závěrečnému programu Naši hosté se loučí (16,30). Soubory z České republiky, Skotska, Slovenska, Itálie, Řecka, Turacka a Německa uvidí také návštěvníci hradů Klenová ( v sobotu ve 14,00) a Velhartice (v neděli ve 14,30 hodin). S festivalem je spojena tradiční Klatovská pouť, s předváděním lidových řemesel a bohatou nabídkou občerstvení.
Pořadatelem festivalu je Klatovské folklorní sdružení Šumava ve spolupráci s Městem Klatovy, Folklorním sdružením ČR, Stálou divadelní scénou Klatovy, TJ. SOKOL Klatovy a souborem Šumava Klatovy. Festival se koná za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva kultury ČR, Plzeňského kraje a Města Klatovy.
Záštitu nad festivalem převzali Petr Smutný, místopředseda Senátu Parlamentu ČR, starosta Města Klatovy Karel Mráz a Jiří Bílý.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz . Mediální spolupráce - Haló noviny. Festival dále podporují ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, Elektro Efekt Klatovy, Kar Kinetic, a.s., Šumavské vodovody a kanalizace, a.s., Klatovská teplárna,a.s., Karel Pacovský, výroba oken, Security, s.r.o., Klimo Klatovy, Stravbyt, specialisté na stravování, Investel, s.r.o. a další.

Podle podkladů organizátorů festivalu zpracoval Jiří Pokorný

Kontakt:
Irena Valentová
tel.: 604 239 636
e-mail: sokol.kt@tiscali.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.06.2006 v 17:28 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA