PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jubilejní 25. Národopisný festival kyjovského Dolňácka MILOTICE 2006

Tisková zpráva
JUBILEJNÍ 25. NÁRODOPISNÝ FESTIVAL KYJOVSKÉHO DOLŇÁCKA MILOTICE 2006
4. - 6. srpna 2006
Národopisný festival kyjovského Dolňácka je v Miloticích pořádán od roku 1972, kdy navázal na jednodenní odpolední folklorní přehlídky pořádané již tehdy v areálu milotických vinných sklepů U Šidlen. Až do roku 2002 byl tvořen tříletými cykly v mezidobí Slováckých roků pořádaných v Kyjově. Od roku 2004 se koná jako bienále.
Národopisný festival Kyjovského Slovácka
Cílem festivalu Milotice je prezentace regionální lidové kultury, především folkloru folklorní oblasti Kyjovska a přilehlého Ždánicka, v přirozené podobě a čistotě. Tomu je podřízen výběr tanečních a hudebních skupin nebo souborů. Pro divácké oživení a zpestření je v posledních ročnících zván zahraniční účastník a host z jiné národopisné oblasti. Letos se v roli hosta představí řecký soubor Hofertiko Sigrotima a soubor Čercheňa z Brna s romským folklorem.
Ve třech festivalových dnech se v pořadech představí téměř tisíc krojovaných účastníků. V bohaté programové nabídce jsou písňové a taneční pořady, dětský program, hlavní souborový pořad a přehlídka souborů a pěveckých sborů z Kyjovska. Program bude zahájen v pátek 4. srpna v 19.30 hodin, pokračuje v sobotu 5. srpna od 14.00 hodin a zakončen bude v neděli 6. srpna od 13.00 hodin.
Součástí programu festivalu je řada doprovodných pořadů: ukázky řemesel a tradiční venkovský jarmark, výstava k výročí festivalu a výstava fotografií Františka Synka, taneční zábavy při cimbálové i dechové hudbě, stavění máje a další programové zajímavosti.
Festivalové pořady se konají v areálu vinných sklepů U Šidlen, na návsi, a v zahradách Státního zámku Milotice. Pořadateli jsou Obec Milotice, Kulturní klub Milotice a Mikroregion Nový Dvůr ve spolupráci s Folklorním sdružením České republiky. Záštitu přijali hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek a současný ministr dopravy Milan Šimonovský.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel-Zlaté stránky, Radio Proglas, , Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz . Festival je pořádán za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranného svazu autorského a dalších partnerů. Je spolufinancován Evropskou unií, Evropským zemědělským orientačním a záručním fondem (EAGGF).

Podle podkladů festivalu zpracoval Jiří Pokorný, 28.7. 2006

Kontakt:
Josef Levek, ředitel festivalu
tel.: 724 760 296
E-mail: joseflevek@tiscali.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.07.2006 v 17:12 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA