PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

LIDOVÝ ROK

Tisková zpráva
LIDOVÝ ROK - XVII. folklorní festival
Velká Bystřice 2. a 3. září 2006
Ve dnech 2. a 3. září 2006 se koná ve Velké Bystřici u Olomouce folklorní festival s mezinárodní účastí LIDOVÝ ROK. Program festivalu se uskuteční na krytém podiu na Zámeckém náměstí před hotelem Zámek. Ve dvou festivalových dnech se občanům a návštěvníkům města Velká Bystřice představí 7 dětských a 7 dospělých souborů z České republiky, ale také zahraniční soubory z Polska, Čečenska, Bulharska a Kolumbie.
Sobotní odpolední festivalový program je od 14 hodin věnován dětským souborům. Představí se v něm soubory Břeclavánek z Břeclavi, Jizerka z Liberce, Malá Vonica ze Zlína, Úsměv z Opavy, Čekanka, Krušpánek a Kanafaska z Velké Bystřice. Od 18 do 20 hodin se uskuteční koncert dechové hudby Bystřičanka. Ve večerním programu, který bude zahájen ve 20 hodin vystoupí se svými volnými programy soubory Úsměv, Jizerka, Jizera, a zahraniční soubory MARŠO z Čečenska, Klomnickie Plomyczki z Polska a TEJIENDO el AZAR z Kolumbie. Celý večerní program bude asi ve 23 hodin ukončen velkým ohňostrojem.
Nedělní festivalový den je zahájen již v 10 hodin dopoledne vystoupením dospělých souborů z České republiky. Ve 13 hodin vystoupí zahraniční soubory z Čečenska a Polska a ve 14 hodin bude zahájen festivalový GALAPROGRAM s názvem " Debe decke tak belo ". Během tohoto nedělního galaprogramu mohou návštěvníci vidět soubory Dúbrava z Dubňan, Jizera z Liberce, Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm, Vonica ze Zlína, Mužský sbor ROVINA z Olomouce, Haná a Mladá Haná z Velké Bystřice a zahraniční soubory z Polska, Bulharska a Kolumbie.
Po oba dny festival doplňuje i řemeslný JARMARK a velký LUNAPARK. Ve spolkové místnosti na městském úřadě bude otevřena výstava s názvem 30 let folklorního souboru HANÁ Velká Bystřice. Dalšími doprovodnými programy festivalu bude v sobotu Den otevřených dveří v Domě pokojného stáří sv. Anny a Sportovní akce ve sportovním areálu na Letné. Tam se v sobotu od 8 do 13 hodin uskuteční turnaj v miniházené a v neděli od 8 do 15 hodin turnaj starších žáků v házené SMVB CUP. Během celého festivalu budou dále v přízemí radnice vystaveny architektonické návrhy na rekonstrukci kulturního domu Nadační ve Velké Bystřici. K těmto návrhům budou mít občané možnost se vyjádřit v anketě.
Pořadateli festivalu jsou Město Velká Bystřice, Folklorní sdružení ČR, Folklorní soubor HANÁ a Kulturní středisko Velká Bystřice.
Záštitu nad festivalem přijali: senátor Senátu Parlamentu Adolf Jílek, poslanec PS Parlamentu ČR Ivan Langer, hejtman Olomouckého kraje Ivan Kosatík, primátor města Olomouc Martin Tesařík a 1. náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Horák.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mladá fronta DNES, MEDIATEL - Zlaté stránky, Rádio PROGLAS, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz.
Festival je pořádán za finanční podpory Olomouckého kraje a dále jej podporují:
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, INSTA, ČESKÉ DRÁHY, Ferona Thyssen Plastics V. Bystřice, Hotel Zámek V. Bystřice, Středomoravská vodárenská, VCES, FERONA Olomouc, STUKO V.Bystřice, DITANA V. Bystřice, ZENDULKA Olomouc, Pekařství HIRSCH, AGROSPOL V. Bystřice, VOGL V. Bystřice, MCO Olomouc, VAPE V. Bystřice, Gambrinus, LO Haná, FORCOM NET, ZADO V. Bystřice, M Contakt V. Bystřice, TOI TOI, FILÍPKOVÁ květinářství V. Bystřice, ČAJKA truhlářství V. Bystřice, AUTA - BUSY Studený, ing. V. Schneider V. Bystřice, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a řada dalších.

Jarmila Možíšová, ředitelka festivalu
tel. 585 351 680, 728 175 621
E-mail: kultura@muvb.cz

Folklorní festival Lidový rok Velká Bystřice
2005
Folklorní festival Lidový rok Velká Bystřice
Folklorní festival Lidový rok Velká Bystřice

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 25.08.2006 v 19:28 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA