PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XI. Karlovarský folklorní festival

Tisková zpráva
XI. KARLOVARSKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL
7. - 10. září 2006 - Karlovy Vary
Již pojedenácté budou světoznámé lázně Karlovy Vary hostit folklorní soubory z domova i daleké ciziny. Secesní město ožije krásou známé i exotické lidové hudby a pestrostí lidových krojů. Na festivalu se sejdou muzikanti, zpěváci a tanečníci z různých oblastí Čech, Moravy, Slovenska, Holandska, Německa, Finska a Portugalska. Festival je tradičně doprovázen jarmarkem lidových řemesel. Bohatá nabídka festivalových programů jistě uspokojí odborníky, stejně jako náhodné diváky.
Festivalový program předznamená vystoupení zahraničních souborů v Domě kultury v Jáchymově ve čtvrtek 7.9. 2006 v 19,30 hodin. V samotných Karlových Varech jej zahájí otevření Jarmarku lidových řemesel v pátek 8. září v 9 hodin na prostranství před LH Thermal (jarmark pokračuje také v sobotu a v neděli). V 16 hodin na řemeslníky naváže Pozvánka na festival (také před Thermalem) a v 18,30 hodin Zahradní slavnost ve Starém Mlýně v Březové.
Sobota bude patřit vystoupením souborů před GH Pupp v rámci Porcelánových slavností od 9 do 17 hodin (také v neděli od 9 do 14 hodin). Souběžně od 10 do 15,30 hodin se uskuteční vystoupení souborů na kolonádách ve městě. Programovou novinkou bude Setkání ve Zlatém klíči - pořadv lidových muzik doplněný poutavou přednáškou Dr. Burachoviče v Muzeu Zlatý klíč v sobotu ve 14,00 hodin. Nejvíce občanů i lázeňských hostů zřejmě osloví slavnostní krojované průvody. První z nich vyjde v sobotu v 16 hodin od GH Pupp k LH Thermal. Nedělní průvod vyjde v 10,00 hodin od LH Tehermal k Vřídelní kolonádě. Tečku za festivalovým programem v Karlových Varech udělá v neděli od 14 hodin Taneční veselice v Poštovním dvoře. Také letos uvidí festivalový program občané a návštěvníci města Lokte. Ve 14,30 začíná v přírodním amfiteátru pod hradem Loket Mezinárodní folklorní odpoledne v Lokti.
Pořadateli festivalu jsou Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary, Folklorní sdružení ČR a Obec Slováků v Čechách.
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz.
Festival dále podporují Město Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko-německý fond budoucnosti, Město Loket, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a další sponzoři a přátelé.
Věřte, že určitě stojí za to Karlovy Vary ve dnech 7. - 10. září 2006 navštívit.

S využitím informací pořadatelů zpracoval Jiří Pokorný

2005
Kontakt:
Lubor Hanka, ředitel festivalu
tel. 353 562 326, 724 085 824
E-mail: lubor.hanka@dylen.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 25.08.2006 v 20:16 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA