PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Na Doudlebských dožínkách zazněly písně Kovářovanu

Tisková zpráva...
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan představil v sobotu 9. září na Doudlebských dožínkách písně a tance ze své národopisné oblasti Kozácka.
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan představil v sobotu 9. září na Doudlebských dožínkách písně a tance ze své národopisné oblasti Kozácka. Do Doudleb přijeli členové Kovářovanu na pozvání místního folklorního souboru Doudleban, který tradiční dožínky v Doudlebech pořádá již devět let a kovářovský soubor je od počátku konání akce pravidelným účastníkem.
Od jedené hodiny po poledni se jednotlivé folklorní soubory připravovaly na slavnostní jízdu na ozdobených vozech s koňským spřežením. V půl druhé kočí zapráskali biči a celý průvod se vydal za hudby a veselého zpěvu na svoji dožínkovou jízdu vsí. Nad místní hospodou bylo připravené podium pro účinkující, kde se po dojezdu souborů začal vlastní dožínkový program s vystoupením folklorních skupin. Kovářovan předvedl místnímu publiku.
Na voze
Na voze
Od prvních Doudlebských dožínek, kam Kovářovští přivezli místnímu souboru pytel ovsa, aby jim koně dělali hopsa, obdarovávají se každoročně oba soubory žertovnými dárky, které předávají členové Doudlebanu Kovářovským na Jihočeském folklorním festivalu v Kovářově a členové Kovářovanu zase na dožínkách v Doudlebech.
Na letošním kovářovském festivalu obdarovali "Doudlebáci" domácí soubor kuličkovým počíta(čem) dlem a těšili se na oplátku. Kovářovští je nezklamali a přivezli mužskému osazenstvu z Doudlebanu krabici modrých bonbónů typ Viagra a láhev modrého pramene, aby si rozšířili členskou základnu souboru.
Dáreček
Dáreček
Předávání dárečku
Předávání dárečku
Diváci se dobře pobavili a po předání dárku pokračoval další program, ve kterém Kovářovan přestavil svoji národopisnou oblast Kozácka v pásmu písní a tanců nazvaném Dokolečka chaso.
Chtěli bychom pořadatelům poděkovat za pozvání a členům našeho souboru za jejich vystoupení.

manželé Milan a Pavla Škochovi
vedoucí souboru
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

momentky souboru Kovářovan  děvčata Kovářovanu
momentky souboru Kovářovan
děvčata Kovářovanu
Kovářovan na jevišti
Kovářovan na jevišti
Muzikanti
Muzikanti

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.09.2006 v 20:52 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA