PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

EURORANDO 2006 - Ohlédnutí za folklorními koncerty

Tisková zpráva
V rámci evropského setkání turistů EURORANDO 2006 se v pátek 8. září uskutečnily v Českých Budějovicích folklorní koncerty v režii Jihočeského folklorního sdružení.
V rámci evropského setkání turistů EURORANDO 2006 se v pátek 8. září uskutečnily v Českých Budějovicích folklorní koncerty v režii Jihočeského folklorního sdružení. Na scénách Budvar Arény a letního kina se přihlížejícím divákům představovaly folklorní soubory, které zastupovaly jednotlivé české i moravské regiony a svá vystoupení předvedly i soubory z Německa, Francie, Slovinska a Polska. Pořad v Budvar Aréně, který sestával z vystoupení pěti domácích a pěti zahraničních souborů uváděl Michal Jančařík, moderátor televize NOVA a program na scéně letního kina, kde se představila desítka souborů z Čech i Moravy, provázela slovem Ivana Šimánková, redaktorka Českého rozhlasu České Budějovice. Všechny soubory předvedly velice pěkné programy a přiblížily divákům písňovou, taneční i krojovou pestrost jednotlivých oblastí.
Režie koncertů: Milan Škoch
Pomocná režie: Pavla Škochová, Martin Schmeller
Na scéně Budvar Arény se představil jihočeský Blaťácký soubor ze Ševětína, Čtyřlístek ze středních Čech, Schwäbischer Albverein z Německa, The Folk Group Walbrzych z Polska, Lipina z jižní Moravy, Folklorní skupina Bolnišnica Ptuj ze Slovinska, Folklorní skupina La Columbaria z Francie, Podjavořičan z Horácka a Schwarzwaldverein z Německa.
Jihočeské folklorní sdružení
Blaťácký soubor ze Ševětína

momentky z Budvar Arény
Jihočeské folklorní sdružení
s maskou souboru ze Slovinska
Jihočeské folklorní sdružení
Schwarzwaldverein Německo
Na scéně letního kina tančily a zpívaly soubory Kytice ze středních Čech, Šumava z jihozápadních Čech, Stázka ze západních Čech, Šafrán ze severovýchodních Čech, Sedmikvítek z Valašska, Dupák a Jitřenka z východních Čech, Olešnica z Hané, Dykyta ze severních Čech a Odra ze severní Moravy.
Chtěl bych poděkovat Klubu českých turistů a dalším pořadatelům za možnost prezentace lidové kultury a folkloru při tak významné akci a věřím, že nabídla návštěvníkům EURORANDA 2006 hezký kulturní zážitek. Za pomoc při realizaci obou koncertů děkuji všem spolupracovníkům z Jihočeského folklorního sdružení i Klubu českých turistů.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
Kovářov3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062
www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.09.2006 v 23:34 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA