PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XXXVII. Slezské dny

Již po třicátésedmé se uskutečnily o víkendu 9.-10. září 2006 tradiční Slezské dny
Již po třicátésedmé se uskutečnily o víkendu 9.-10. září 2006 tradiční Slezské dny, letos pod záštitou předsedy Českého svazu ochránců přírody p. Libora Ambrozka a poslance p. Jiřího Carbola. Letošní ročník byl prohřátý podzimním sluníčkem a vynikla tak krása nádherných krojů účinkujících souborů.
Folklorní festival Slezské dny
Po oba dny program probíhal na obou pódiích dle plánu. V sobotu vystoupily soubory: hanácký Kosíř, slovenský Jánošík, anglický Mendip Morris Men, Bystrzyca, Mionší a další.
Večer pódium Křínov patřilo dechové hudbě ze Slovácka - Straňance a jejím příznivcům, pro vyznavače country pódium Lomňanka se skupinou Holátka ze Šumperka. Nové pódium Mira ožilo vystoupením cimbálových muzik a navázalo na další tradici - muzicírování pod širým nebem.
Folklorní festival Slezské dny
Folklorní festival Slezské dny
V neděli po průvodu krojovaných skupin následoval hlavní pořad autora Petra Buroně s názvem:" Na louce". Představily se v něm naše nejmilejší - dětské soubory: Vonička, Malá Ondřejnica, Opavička, Slezánek, Ostravička a další. V dalším programu byla uvedena krojová přehlídka jako vzpomínka k výročí p. Jiřiny Králové, která v našem kraji prováděla výzkum krojových součástí a rekonstruovala je. Samozřejmě nechybělo vystoupení zahraničních souborů z Anglie a Slovenska včetně Kosíře z Hané, které zde hostovaly po oba dny.
Folklorní festival Slezské dny
Folklorní festival Slezské dny
Folklorní festival Slezské dny
V průběhu slavností probíhal v areálu Jarmark rukodělné výroby, kde jsme mohli vidět malování perníků, práci s hrnčířským kruhem, paličkování, umělecké drátování, práci s kovářskou výhní, řezbářství, výrobu krojových šperků a mnoho dalších. V prostorách staré pily byla pro návštěvníky připravena výstava s názvem:"Mionší-divoká krása Beskyd", doplněná i vycpávkami některých zvířat, které v pralese žijí.
Folklorní festival Slezské dny
Další doprovodnou akcí byl dálkový pochod Mánesovou stezkou, který v letošním roce navštívilo 1615 turistů a cykloturistů.
V neděli nás navštívila Česká televize Ostrava a natáčela zde folklorní pořad. Dle jejich informací bude uveden v říjnu t. r.
Celkově hodnotíme Slezské dny jako velmi úspěšné jak bohatým programem, tak návštěvností - navštívilo je na 8.000 návštěvníků.
"Co víc si přát?" Krásné počasí a hlavně Vaši přízeň v příštích letech.

Jarmila Kantorová
ředitelka festivalu
maticeslezska@quick.cz, matice.slezska@worldonline.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.09.2006 v 00:12 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA