PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Národopisná monografie LUHAČOVSKÉ ZÁLESÍ

Na základě úplného vyprodání prvního nákladu reedice ojedinělého díla Antonína Václavíka LUHAČOVSKÉ ZÁLESÍ připravuje ATELIER IM Luhačovice a Mikroregion LUHAČOVSKÉ ZÁLESÍ jeho dotisk.
POSLEDNÍ MOŽNOST ZÍSKAT DOTISK LUHAČOVSKÉHO ZÁLESÍ!
Luhačovské Zálesí
Rozsáhlá národopisná monografie LUHAČOVSKÉ ZÁLESÍ je významným průkopnickým příspěvkem evropskému národopisnému bádání. Text je členěný do čtrnácti kapitol, které vyčerpávajícím způsobem popisují přírodní podmínky, historii, způsob života, zvykosloví i jevy hmotné a duchovní kultury obyvatel více než třiceti obcí národopisného regionu, v jehož tradiční kultuře se prolínají prvky valašského charakteru s vlivy nížinných oblastí Slovácka a nedaleké Hané. Po výtvarné stránce publikaci doplnili malíři zvučných jmen jako Joža Úprka, František Hlavica, Bohuslav Jaroněk, František Pečinka a další. Významná je také kolekce dokumentárních fotografií architektury luhačovického Zálesí.
Luhačovské Zálesí
Dotisk bude vydán v měsíci listopadu 2006, předpokládaná prodejní cena je 1200 Kč ( 696 stran textu, 184 stran barevné obrazové části, pevná vazba, formát knihy A4).
Zájemce o získání dotisku se musí do 30. září 2006 a případně i později zaregistrovat nejlépe na Městském informačním centru Luhačovice "Luha - info" na telefonu 577133980, nebo e-mailem na adrese luhainfo@mesto.luhacovice.cz (Zde zanechte svoji adresu a telefon pro výzvu k vyzvednutí výtisku.)

Blanka Petráková, muzeum.luhacovice@seznam.cz
vedoucí souboru Malé Zálesí, Luhačovice

Zveřejněno 02.10.2006 v 18:54 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA