PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Galakoncerty Zpěváček - Slávik a Zpíváme pro radost

Tisková zpráva
Ve dnech 7. a 8. října 2006 se uskuteční v Národním domě na Vinohradech a na Žofíně dva galakoncerty lidové písně pod názvy "Zpěváček - Slávik" a "Zpíváme pro radost".
Folklorní sdružení ČR
(Praha 2. října 2006) Ve dnech 7. a 8. října 2006 se uskuteční v Národním domě na Vinohradech a na Žofíně dva galakoncerty lidové písně pod názvy "Zpěváček - Slávik" a "Zpíváme pro radost".
První z nich, galakoncert "Zpěváček-Slávik", se koná v Národním domě na Vinohradech v sobotu 7. října v 18,00 hodin. Vystoupí na něm 7 finalistů celostátní přehlídky dětských zpěváků lidových písní ČR, 7 finalistů celostátní soutěže Slávik Slovenska a spolu s nimi "malí vyslanci" lidového zpěvu z Bulharska, Maďarska, Rumunska a Ruska. Doprovodí je Orchestr lidových nástrojů VUS Ondráš Brno, Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu a Lidová muzika z Třemošné. Spolu s dětmi zazpívá také Peter Dvorský.
V průběhu koncertu bude za přítomnosti nejoblíbenější učitelky České republiky za rok 2006 Ivany Krumplové slavnostně zahájen 14. ročník ankety Zlatý Ámos.
Druhý z galakoncertů, "Zpíváme pro radost", se koná na Žofíně v neděli 8. října v 19,30 hodin. Účinkujícími budou Peter Dvorský, Štefan Babjak, Ludmila Malhocká, Jaroslav Svěcený a vítězové dětských soutěží Zpěváček a Slávik 2006. Doprovodí je opět Orchestr lidových nástrojů VUS Ondráš Brno pod vedením Lubomíra Graffeho, Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu pod vedením Miroslava Dudíka, Lidová muzika z Třemošné pod vedením Dalibora Bárty a letos obnovený BROLN - Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů.
Při zrodu myšlenky organizovat společné koncerty vítězů přehlídek z ČR a SR stál také patron obou soutěží Peter Dvorský.
První společný galakoncert byl v roce 2001 v budově Slovenského rozhlasu v Bratislavě. Folklorní sdružení ČR uskutečnilo v letech 2002 a 2004 vždy dva koncerty v Kongresovém centru Praha: koncert vítězů, na kterém vystoupili nejlepší zpěváčci a slávici a koncert hvězd, na kterém společně s nimi vystoupili také Peter Dvorský a další významní umělci. Zatím poslední společný galakoncert proběhl v loňském roce v Koncertní síni Slovenské filharmonie Reduta v Bratislavě.
Pořadateli koncertů jsou Folklorní sdružení ČR a Městská část Praha 1 ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvem kultury ČR, Asociací krajů ČR, Hlavním městem Praha, Českým rozhlasem, Městskou policií Praha, Hasičským záchranným sborem ČR Praha, Folklorní unií na Slovensku, Přípravným výborem Slávik Slovenska, Národním osvětovým centrem SR, Národním domem na Vinohradech, palácem Žofín, regionálními sdruženími FoS ČR a Mostem naděje - nadačním fondem a VUS ONDRÁŠ.
Záštitu převzali poslanec PS P ČR Jiří Paroubek, armádní generál Pavel Štefka, Náčelník Generálního štábu AČR, primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, a Mistr Peter Dvorský
Folklorní sdružení ČR
Další informace o obou galakoncertech jsou na zpevacek.blog.cz.
Folklorní sdružení České republiky je občanským sdružením dětí a mládeže, zaměřeným na uchovávání a rozvíjení lidových tradic a národních kulturních hodnot, zejména v oblastech lidové hudby, zpěvu a tance. Je nejpočetnější organizací zájemců o lidové umění v ČR. Sdružení spolupracuje s kulturními institucemi a organizacemi jako je Národní ústav lidové kultury ve Strážnici, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Sdružení lidových řemeslníků a další) v oblasti lidového umění v celé ČR. Je členem mezinárodních organizací CIOFF, IOV, EFCO a IGF.
Sekretariát FoS ČR tel.:234 621 218, e-mail: foscr@adam.cz.

Jiří Pokorný, tajemník Folklorního sdružení ČR

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 02.10.2006 v 22:32 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA