PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Na Vánoce dlouhý noce, příde zima větrnice, hú, hú, hú

Lomnice nad Lužnicí
Také na jihu Čech se připravujeme na zimu, na nejkrásnější a nejradostnější svátky v roce, kterým předchází doba klidu a rozjímání - advent.
Lomnice nad Lužnicí tak jako ostatní města a vesnice připravila řadu pořadů a programů určených domácím i návštěvníkům odjinud. V kostele sv. Václava se uskuteční čtyři adventní koncerty, v sobotu 2. prosince budeme napravovat hříšníky na Pekelných slavnostech. 14. se místní senioři potěší s programem dětí ze školy, školky, Javoru a Javoráčku. Na Štědrý den připravují skauti Živé jesličky a 25. se sejdeme při zpívání koled pod vánočním stromem.
Naše soubory Javor a Javoráček se již od října pilně připravují na pořad Vánoční koleda se souborem Javor. Letos vlastně již 15tým rokem!

Program zahrnuje zvyky a tradice, dětské hry, písně a koledy, které se vztahují k příchodu zimy, adventu, samotným vánočním svátkům a obchůzkám koledníků. Spojíme zde své síly a vlastně po celý čas adventní společně "koledujeme od domu k domu".
Tato vystoupení nám všem dávají pocítit smysl našeho konání, těch neskutečných hodin a dnů v jediném kalendářním roce, kdy se snažíme oprášit staré písničky a tance, abychom nezapomněli jak to bývávalo krásné, když se lidé dokázali bavit a vzájemně utěšovat i když jim bylo kolikrát hodně těžko!
Není větší odměny, než když si s námi stařenky a starouškové zanotují a slzy dojetí kolikrát stíráme i my účinkující.
Máme už svou trasu, která vede od domova důchodců do domova seniorů, do penzionu pro seniory, do kulturních domů.
Během koledování navštívíme několikrát České Budějovice, projedeme trasu od Českých Velenic přes Suchdol, Majdalenu, Třeboň do Lomnice a letos také do Bavorska, kde nás čekají dva koncerty.
Závěr našeho koledování je tradičně v Kulturním domě v Ševětíně, kde se po koncertu ( také tradičně) společně probereme vším co se událo za poslední rok a těšíme se na další společné zážitky, radosti, trable, hádky a usmiřování jak už to v tak velkých rodinách chodí!
Advent již klepe na dveře, doufáme, že bude skutečně naplněn klidem a mírem a pokud půjde vše podle plánů vydají se Javor s Javoráčkem 2. prosince na svou letošní první koledu směr Domov důchodců České Velenice!

Marcela Božovská

Z pozvánek
Vánoční koleda se souborem Javor
Javor, folklorní soubor
Co vám přeju? Zlatý klíček, co otvírá krásné snění,
pohádkový pantoflíček, vzpomínky i zapomnění,
závěj sněhu, teplo, něhu.
Zvonky vánoc z českých básní a nakonec přislíbení,
že svět zkrásní! Láskou zkrásní!
DU, DU, DU NOCI UPIJU!
Javor, folklorní soubor
Setkání s tradicemi a zvyky v čase adventu.
Jaké zvyky a tradice ještě udržujeme?
Soubor Javor a Knihovnické děti Vás zvou na příjemnou hodinku v úterý 12. prosince v Městské knihovně Lomnice nad Lužnicí!
Začínáme v 16 hodin a od 17 hodin budeme diskutovat s PhDr. Ramešem a MUDr. Bílkem na téma Jak zdravě či nezdravě žili naši předkové a jak žijeme dnes!
FS Javor a Javoráček
Marcela Božovská
Městská knihovna
Lomnice nad Lužnicí
tel. +420 384 792 433
http://www.lomnice-nl.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Javor, folklorní soubor
Zveřejněno 23.11.2006 v 00:16 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA