PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jihočeské folklorní sdružení pořádalo seminář v rámci projektu

Tisková zpráva: Jihočeské folklorní sdružení pořádalo seminář v rámci projektu
Vytvoření sítě jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko
V pátek 24. listopadu se uskutečnil v presscentru na krajském úřadě Jihočeského kraje seminář Jihočeského folklorního sdružení na téma Lidové tradice a spolupráce se sousedy, který proběhl v rámci probíhajícího rojektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko".
Tento projekt je spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA
Jihočeské folklorní sdružení
momentka ze semináře
Úvodní slovo:

Lidové písně, tance, zvyky a kroje neodmyslitelně patří k našemu kulturnímu dědictví a proto je třeba pečovat o jejich uchování. Soubory Jihočeského folklorního sdružení udržují a rozvíjejí tradice svých národopisných oblastí na území celého Jihočeského kraje ( Blata, Doudlebsko, Prácheňsko, Kozácko, Pošumaví ). Tyto soubory mají ve svých řadách členy všech věkových kategorií, počínaje dětmi předškolního věku a konče seniory.
Uvedený projekt je zahájením spolupráce na poli folkloru mezi Jihočeským krajem a Dolním Rakouskem na institucionální úrovni. Jeho realizace by měla tuto spolupráci povznést na vysokou odbornou a věcnou úroveň. Hlavním všeobecným cílem projektu je založit funkční síť přeshraničních struktur lidových folklorních tradic, hudebních souborů a festivalů. Podpořit zájem o udržení a rozvoj těchto lidových tradic a založit profesionální strukturu organizační a koordinační složky Jihočeského folklorního sdružení, která by zajistila spoluorganizaci akcí a festivalů. Projekt nabízí vzájemnou výměnu jihočeských a rakouských souborů v rámci pořádání kulturních akcí na obou stranách hranice a vytváří síť společenských akcí.
Účastníci semináře:
Verena Hofstetter, Volkskultur Niederösterreich Betriebs GmbH
Hermína Mocová, Impulsní přeshraniční centrum Sdružení Růže
Ing. František Štangl, člen rady Jihočeského kraje
Mgr. Pavel Hložek, jednatel Euroregionu Silva Nortica
Jan Malík, předseda Spolku pro obnovu venkova Jihočeského kraje
Ing. Jindřich Žydek, viceprezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR
Ing. Jiří Svoboda, ředitel Českého rozhlasu České Budějovice
Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení

Zástupci médií:
Kateřina Koželuhová, Český rozhlas České Budějovice
Vladimíra Pavlová, Českobudějovický deník.
Seminář zahájil předseda Jihočeského folklorního sdružení Milan Škoch, který přivítal účastníky a v úvodním slovu přiblížil probíhající projekt, jenž je nastaven na období let 2006 - 2007. Stručně také pohovořil o dosavadní činnosti sdružení, rozvoji spolupráce zejména s rakouským partnerem projektu Volkskultur Niederösterreich a kromě jiného vyzdvihl velkou podporu ze strany Jihočeského kraje.
Následně vystoupila zástupkyně rakouské strany Verena Hofstetter a všem přítomným představila svou organizaci, zhodnotila dosavadní spolupráci na projektu a představila také několik již uskutečněných společných aktivit.
Poté přišly na řadu příspěvky ostatních účastníků semináře, kteří ve svých vystoupeních kladně hodnotili spolupráci s Jihočeským folklorním sdružením a nastínili také možnosti další spolupráce.
Jihočeské folklorní sdružení
Rozhovor pro Český rozhlas ČB s Ing. Jiřím Svobodou, ředitelem Českého rozhlasu České Budějovice
Jihočeské folklorní sdružení
Rozhovor pro Český rozhlas ČB s Verenou Hofstetter, Volkskultur Niederösterreich Betriebs GmbH
Velice rád bych poděkoval všem účastníkům semináře za podporu Jihočeského folklorního sdružení a věřím, že se nám bude společně dařit naplňovat cíle a poslání uvedeného projektu.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
Jihočeské folklorní sdružení
Kovářov 3. 398 55
Tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 26.11.2006 v 16:38 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA