PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Dětské jarní hrátky v Kovářově

Tisková zpráva...
Ve čtvrtek 10. května se uskutečnila další zkouška dětského folklorního souboru Kovářovánek, která se nesla v duchu jarních hrátek. V úvodu si děti procvičovaly program s názvem "Malí školáci" a poté pilovaly nové vystoupení, se kterým se představí dětskému publiku při letošním Jihočeském folklorním festivalu v Kovářově. Tato zkouška byla věnována zejména jarním hrám a tak se děti seznamovaly s některými, mnohdy již zapomenutými hrami, např. Na paní tetu, Na hastrmana, Na nebe a peklo a další.
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
momentky z jarních hrátek
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
Při těchto hrách si děti osvojovaly rytmické říkání doprovázené různými potlesky, podupy a učily se smyslu pro rytmus, správné výslovnosti, frázování textu a dýchání, jenž jsou důležitými prvky při dobrém zpěvu. V neposlední řadě si ale děti užily spoustu legrace a samy vymýšlely i různé variace na danou hru.
Před hrou se děti rozpočítávaly a na ukázku uvádíme jedno rozpočítadlo z knihy K.J.Erbena "Prostonárodní české písně a říkadla"

Páv sedí pod dubem, hraje karty s holubem:
nehraj, nehraj holube!
až tvá matka tu bude:
přiveze ti pěkný věnec,
bude z tebe mládenec.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.05.2007 v 23:29 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA