PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

11. MFF PLZEŇ 2007

Program a profily účinkujících 11. MFF PLZEŇ 2007
logo

11. Mezinárodní folklorní festival PLZEŇ 2007
13. - 17. 6. 2007
proběhne pod patronací
hejtmana Plzeňského kraje Petra Zimmermanna
a
primátora města Plzně Pavla Rödla

Účinkují:
· JISKRA, Plzeň
· JISKRA 58, Plzeň
· JISKŘIČKA, Plzeň
· MALÝ METELÁČEK, Plzeň
· PLZEŇÁČEK, Plzeň
· LIDOVÁ MUZIKA Z CHRÁSTU
· LIDOVÁ MUZIKA Z TŘEMOŠNÉ
· LUKAVÁČEK, Dolní Lukavice
· ÚSMĚV, Horní Bříza
· MÁJEČEK, Nýřany
· ÚSLAVÁČEK, Starý Plzenec
· MRÁČEK, Mrákov
· JIRKOVÁK, Jirkov
· ROKYTIČKA, Rokycany
· BALDRIÁN, Pardubice
· RUSAVJAN, Rusava
· GYMNIK, Bratislava (Slovensko)
· BORICA-BÁLINT SÁNDOR, Szeged (Maďarsko)
· SPANDAN SANSKRUTIK TRUST, Ahmedabad (Indie)
· ANATOLIAN FOLK DANCE GROUP, Ískenderun (Turecko)

plzeňský soubor Jiskra
plzeňský soubor Jiskra
indický soubor Spandan, který bude letos nejvzdálenějším účastníkem
indický soubor Spandan, který bude letos nejvzdálenějším účastníkem

Doprovodný program:
· Dechová hudba 4. ZUŠ Chválenická ul. v Plzni
· Ochotnický divadelní spolek Tadeáš Guláš ze Lhoty
· Gili Romani, Chrást (romská a maďarská hudba)
· Hudební skupina Sekvence
· Vítězové regionálního kola ve zpěvu lidových písní "Zpěváček 2007"

Program 11. MFF Plzeň:

Profily účinkujících 11. MFF PLZEŇ 2007:

PROGRAM:

STŘEDA 13. 6. 2007
ČIŽICE
· Sportovní areál (v případě nepřízně počasí sál restaurace "U bizona"), od 19:00 hod - "Folklorní večer" (vystoupení souborů Lukaváček, Jiskra 58, Úsměv a Anatolian folk dance group z Turecka)


ČTVRTEK 14. 6. 2007
PLZEŇ
· 15. ZŠ Terezie Brzkové 33-35, 9:00 - 9:45 hod
Výchovný koncert zahraničního folkloru I. /zadáno/
· 2. ZŠ Schwarzova ul., 10:55 - 11:40 hod
Výchovný koncert zahraničního folkloru II. /zadáno/

VRČEŇ
· Scéna na návsi, od 19:00 hod - "Pod vrčeňskou lípou" - 4. Malé folklorní slavnosti (vystoupení souboru Jiskra a zahraničních hostů z Maďarska, Indie a Turecka)


PÁTEK 15. 6. 2007
PLZEŇ
· Domov důchodců sv. Jiří, Mohylová tř. 92, 16:00 hod - Maďarský soubor Borica-Bálint Sándor plzeňským seniorům /zadáno/

· Scéna U sv. Jiří, 19:00 - 19:30 hod - Vystoupení souboru BORICA-BÁLINT SÁNDOR ze Szegedu (Maďarsko) /v rámci Historického víkendu/

· Scéna "U Branky"
16:30 - 17:45 hod - "Čarodějnická pohádka" (Ochotnický divadelní spolek Tadeáš Guláš ze Lhoty, vedoucí a režie: Miriam Petrová)
18:15 - 19:00 hod - Dechová hudba 4. ZUŠ Chválenická ul. v Plzni (vedoucí: Stanislav Razák)
19:00 - 21:00 hod - "V dobrém jsme se v Plzni sešli..."
(přehlídka souborů 11. ročníku festivalu)
Účinkují: Jiskra 58 (Plzeň), Rusavjan (Rusava), Baldrián (Pardubice), Spandan (Indie), Gymnik (Slovensko), Borica-Bálint Sándor (Maďarsko), Anatolian folk dance groupe (Turecko)
Moderuje: Michaela Vondráčková

· SPŠD Karlovarská 99, 21:30 hod - Společenské setkání vedoucích
souborů a festivalových hostů /zadáno/


SOBOTA 16. 6. 2007
PLZEŇ
· Scéna "U Branky"
10:30 - 12:30 hod- "Kdyby byla Morava jako sú Čechy..."
(pořad věnovaný českým souborům a hostovi z moravského Valašska)
Účinkují: Jiskra 58 (Plzeň), Rokytička (Rokycany), Lidová muzika z Třemošné, Baldrián (Pardubice), Rusavjan (Rusava)
Moderuje: Jan Markup

· Scéna U sv. Jiří, 13:00 - 13:30 hod - Vystoupení souboru SPANDAN SANSKRUTIK TRUST z Ahmedabadu (Indie) /v rámci Historického víkendu/

· Scéna "U Branky"
14:00 - 14:45 hod - Koncert kapely GILI ROMANI (romská a maďarská hudba)
15:00 - 17:00 hod- "Plzeňská folklorní zastavení" - hlavní sobotní pořad
Účinkují: Rokytička (Rokycany), Jiskra (Plzeň), Jiskra 58 (Plzeň), Baldrián (Pardubice), Borica-Bálint Sándor (Maďarsko), Lidová muzika z Třemošné, Rusavjan (Rusava), Gymnik (Slovensko), Spandan (Indie)
Moderuje: Dalibor Bárta

· ZOO - prostor před Tropickým pavilonem, od 15:00 hod - "Folklorní odpoledne v ZOO" (Vystoupení dětských souborů Malý Meteláček, Jiskřička, Lidová muzika z Chrástu a Rokytička)

· Scéna U sv. Jiří, 16:00 - 16:30 hod - Vystoupení souboru ANATOLIAN FOLK DANCE GROUP z Ískenderunu (Turecko) /v rámci Historického víkendu/

· Český rozhlas Plzeň (Náměstí Míru 10), velké hudební studio, 19:00 - 20:30 hod - "Večerní muzikantské dostaveníčko" (veřejná rozhlasová nahrávka lidových muzik a zpěváků) /Vstup zdarma/
Účinkují: Gymnik (Slovensko), Jiskra (Plzeň), Spandan (Indie), Lidová muzika z Třemošné, Baldrián (Pardubice), Rusavjan (Rusava), Borica-Bálint Sándor ( Maďarsko), Anatolian folk dance group (Turecko)
Moderuje: Michaela Vondráčková

· Scéna "U Branky"
20:00 - 20:45 - Samostatný pořad souboru GYMNIK z Bratislavy (Slovensko)
/v režii Regionální obce Slováků Plzeň/
Moderuje: Pavol Višňovský

· SPŠD Karlovarská 99, od 22:00 hod - Společenské setkání všech účastníků festivalu /zadáno/


NEDĚLE 17. 6. 2007
PLZEŇ
· Radnice - Obřadní síň, od 9:00 hod - Oficiální přijetí souborů a hostů festivalu primátorem města Plzně /zadáno/

· Scéna "U Branky"
10:00 - 12:30 - "Nebudem pořád tak maličký..." - hlavní dětský pořad
Účinkují: Jiskřička (Plzeň), plzeňaček (Plzeň), Mráček (Mrákov), Malý Meteláček (Plzeň), Úslaváček (Starý Plzenec), Máječek (Nýřany), Lidová muzika z Chrástu, Jirkovák (Jirkov)
Během pořadu se představí vítězové regionálního kola soutěže "Zpěváček 2007"
Moderuje: Vojtěch Kouba

· Scéna U sv. Jiří, 11:00 - 11:30 hod - Vystoupení souboru GYMNIK ze Slovenska /v rámci Historického víkendu/

Dům kultury INWEST (Americká 49, Plzeň): 14:00 - 16:30 hod
GALAPROGRAM MFF PLZEŇ 2007
Účinkují folklorní soubory z České republiky, Slovenska, Maďarska, Indie a Turecka s tím nejlepším ze svého repertoáru !
(Během Galaprogramu budou slavnostně předány ceny vítězům dětské výtvarné soutěže "Z českých lidových tradic")
Moderuje: Michaela Vondráčková
Rezervace vstupenek (50,- / 25,- kč) na tel: 723/979 527

Doprovodný program festivalu:
- Výstava nejlepších prací dětské výtvarné soutěže "Z českých lidových tradic"
(4. 6. - 16. 6. - SVČDM, Pallova 19, Plzeň, 17. 6. - foyer KD Inwest)
- Staročeský jarmark a ukázky lidových řemesel (15. - 17. 6. - prostor před Brankou)
- Občerstvení s posezením (14. - 17. 6. - prostor před Brankou)
- Posezení s hudební skupinou Sekvence (14.6. - prostor před Brankou)
- Festivalové Špalíčky lidových písní - pořady vysílané na vlnách Českého rozhlasu Plzeň (30.5., 6.6. a 13.6., vždy 19:00 - 19:30 hod)

výstava

Ředitelka festivalu:
Mgr. Michaela Vondráčková

Organizační a programový výbor:
Vlasta Černá, Ing. Jan Čmelák, Petra Kibitzová, Ing. Jaromír Konrady, Ondřej Laštovka, Miroslav Škarda
Ing. Petr Weinfurt

Kontaktní adresa:
MFF PLZEŇ
Plzeňská folklorní scéna, o.s.
Květná 40
326 00 Plzeň
CZECH REPUBLIC (Europe)
tel.: +420/ 723 / 979527
e-mail: Michaela.Vondrackova@seznam.cz

www.mffplzen.eu

Michaela Vondráčková

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)

 
Zveřejněno 29.05.2007 v 22:52 hodin

Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA