PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

20. Mezinárodní dětské folklorní dny v LIPTÁLE

Tisková zpráva
20. MEZINÁRODNÍ DĚTSKÉ FOLKLORNÍ DNY V LIPTÁLE
Liptál, 8. - 11. června 2007
Ve dnech 8. - 11. června 2007 se sejdou v Liptále, nevelké, ale folklorně velmi bohaté Valašské obci na rozhraní okresů Vsetín a Zlín, děti, které zpívají, hrají a tancují v dětských folklorních souborech a jejich příznivci. Uskuteční se tam totiž již 20. ročník Mezinárodních dětských folklorních dnů v Liptále.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
V pátek 10. června v 15,30 hodin bude v Kulturním zařízení obce Liptál zahájena Výstava prací dětí z Mateřské školy v Liptále. Výstava prací dětí ze ZŠ Liptál se koná na témže místě ve dnech 9. - 10.6. 2007 od 10,00 hodin.

V pátek v 18,00 hodin se v Českobratrském kostele evangelickém v Liptále uskuteční slavnostní koncert, ve kterém účinkují Malá Lipta Liptál, Ženský sbor Rokytenka Liptál a skupina pozounérů z Bavorska.
Úvod sobotního a nedělního programu (začátek v 10,30 hod.) bude patřit "Hrám všech dětí" v Kulturním areálu v Liptále. Kulturní areál i okolní park rozezní svými hlásky malí zpěváci lidových písní v programu "O liptálského ptáčka zpěváčka" ve 13 hodin. Od 14,00 hodin bude následovat hlavní dětský program, ve kterém vystoupí folklorní soubory Dřeváček Otrokovice, Malý Beskyd Zubří, Valášek Nový Hrozenkov, Malá Lipta a Malůšata Liptál. Hostem programu bude rumunský folklorní soubor Romafest. V neděli, které má obdobnou programovou strukturu, vystoupí v hlavním dětském programu soubory Malý Sedmikvítek Frenštát pod Radhoštěm, Malý Vizovjánek Vizovice, Soláněk Hutisko - Solanec, nejúspěšnější zpěváčci z Valašska, Malá Lipta a Malůšata z Liptálu.
V pondělí 11.6. se v 10,00 hodin uskuteční vystoupení rumunského souboru Romafest v Základní škole v Liptále.
Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení ČR, Zlínský kraj, Obec Liptál, Valašské folklorní sdružení a Folklorní sdružení Lipta Liptál. Záštitu nad ním přijali Alena Gajdůšková, senátorka Parlamentu ČR, Josef Smýkal, předseda podvýboru pro mládež Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a generálporučík Jiří Halaška, velitel Sil podpory a výcviku Armády ČR. Akce proběhne za spolupráce Ministerstva obrany ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Základní školy Liptál DDSŠ Liptál, MŠ Liptál a XV. ročníku Mezinárodního armádního folklorního festivalu Rožnovská valaška.
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz. Festival dále podporují ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a TG Tisk Lanškroun.

Zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt:
Obecní úřad Liptál
Tel. 571 438 074, 571 438 075, 605 866 620
e-mail: obec@liptal.cz
andrea.malinakova@post.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.06.2007 v 23:54 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA