PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Medzinárodná tvorivá hudobná dieľňa pre mladých primášov v Povážské Bystrici

Medzinárodná tvorivá hudobná dieľňa pre mladých primášov v Povážské Bystrici v době od 23. do 29. července 2007.
Z Valašska jsem zajistil na tuto akci 3 primáše: Elišku Jurkovou (CM Malý Sedmikvítek z Frenštátu p.R.), Daniela Macho (dětská CM Bača z Valašského Meziříčí) a Hanu Svobodovou (CM Sedmikvítek z Frenštátu p.R.). V pondělí 23.7.2007 jsme vycestovali vlakem z Frenštátu p.R. v 10.11 hod. a po příjezdu do Povážské Bystrice asi ve 13.50 hod. jsme se v 15.00 hod. přepravili na ubytovnu. Akce se zúčastnili 3 primáši z Valašska, 1 primáš z Prahy a 13 primášů ze Slovenska, tj. celkem 17 hudebníků. Po ubytování a večeři byli hudebníci rozdělení podle technické vyspělosti do dvou skupin - pokročilejší skupinu A a skupinu Vedoucím kurzu byl p. Marian Veselský a s hudebníky pracovali 2 lektoři.
Program:
8.00 hod. - snídaně
9.00 - 12.00 hod. - práce lektorů s dětmi po 1 hod. 30 min s výměnou skupin
12.30 hod. - oběd
14.00 - 18.00 - práce lektorů s výměnou skupin po 2 hod.
18.30 - večeře a poté individuální hry jednotlivců a skupin
Po nácviku skladeb probíhaly zkoušky s CM Považan ve čtvrtek a pátek večer a sobotu dopoledne. Večer se uskutečnil v Domě kultury koncert primášů obou skupin a měl velmi velký ohlas u posluchačů.
Repertoár Valašska všichni zvládli velmi dobře včetně děti ze Slovenska i doprovod lidových hudebníků CM Považan. Byl totiž náročný na změny rytmu i změny dvojsmyků, dále 3/4 rytmu starodávného, na provedení doprovodného zpěvu i táhlé písně. Pobyt byl pro menší děti poměrně náročný, protože doma nevěnují hře tolik času a jejich přístup k nácviku a zájem o věc musím hodnotit velmi kladně.
Na závěrečné besedě po koncertu obdrželi všichni účastníci diplomy a na společném večeru jsme se rozloučili i s lidovou hudbou Považan.
V neděli 29. července 2007 jsme odcestovali v 10.07 hod. vlakem z Považské Bystrice a do Frenštátu p.R. jsme přicestovali ve 13.47 hodin a děti si vyzvedli rodiče na nádraží.

Ve Frenštátě p.R., dne 2.8.2007
Radomír Golas

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: GOLAS Radomír
Zveřejněno 02.08.2007 v 23:14 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA