PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Setkání muzikantů v Bílých Karpatech 2007

Tisková zpráva
V. Mezinárodní hudební a folklorní festival
SETKÁNÍ MUZIKANTŮ V BÍLÝCH KARPATECH 2007
17. - 19. 8. 2007 Valašské Klobouky
MHF - SETKÁNÍ MUZIKANTŮ v Bílých Karpatech
Od pátku 17.8. do neděle 19.8. 2007 se koná na náměstí ve Valašských Kloboukách 5. Mezinárodní hudební a folklorní festival SETKÁNÍ MUZIKANTŮ V BÍLÝCH KARPATECH 2007. Hlavním pořadatelem je Občanské sdružení SMBK Valašské Klobouky, spolupořádají města Valašské Klobouky a Broumov - Bylnice a Folklorní sdružení ČR. Záštitu nad letošním ročníkem festivalu převzal poslanec PS P ČR pan Josef Smýkal.
Setkání muzikantů v Bílých Karpatech patří každoročně mezi významné kulturní akce Zlínského kraje. Během tří víkendových dnů vystoupí více jak dvě desítky hudebních, vokálních a folklorních těles. Mezi více jak čtyřmi stovkami hudebníků naleznou posluchači určitě i svůj oblíbený žánr. Vystoupí dechové hudby, cimbálové muziky, pěvecké sbory, rockové a country kapely, nebude však chybět ani chrámový koncert s houslistou Jaroslavem Svěceným a komorními formacemi. Z dechových hudeb jistě nalákají posluchače např. Vlčnovjanka z Trenčína nebo Túfaranka ze Šakvic. Dechová hudba Dúbravanka z Valašských Klobouk pokřtí v rámci festivalového vystoupení již své 3. CD. K atraktivním programovým blokům se bezesporu začlení VUS Ondráš z Brna i folklorní soubory z Číny a Srbska. Přínosem festivalu není jen vícežánrové propojení hudebních pořadů, ale především to, že pořadatelé dávají záměrně prostor také žákovským a mládežnickým hudebním tělesům i sólistům po celý víkend.
Valašské speciality i nápoje budou v hojném množství připraveny po všechny tři dny na valašskoklobouckém náměstí. Jídelní lístek pro veřejnost určitě zpestří nabídka mnoha druhů lahodných vín, která s sebou přivezou vinaři a muzikanti z Kostic i dalších vinohradů slunné Jižní Moravy. Ochutnávky proběhnou za doprovodu cimbálových muzik.
Pomyslná festivalová brána bude otevřena v pátek 17.8. 2007 ve 14.00 hodin přímým rozhlasovým vysíláním ČRo Brno (FM) a navazujícím koncertem populárních skupin pro mládež a střední generaci od 17.00 hodin na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách. V chrámovém večeru v tamním kostele církve římsko-katolické bude od 18.20 účinkovat vedle komorních těles také houslista Jaroslav Svěcený, barokní komorní hudbě pak bude věnován koncert v kostele sv. Václava v Brumově- Bylnici se začátkem v 19.30 hodin.
Druhý festivalový den - sobota 18.8. 2007 - bude mít svůj hlavní program na náměstí ve Valašských Kloboukách. Od 9,30 hodin se uskuteční promenádní koncert dechové hudby a cimbálové muziky, na který naváže od 12.30 galaprogram mezinárodního hudebního a folklorního festivalu. Večerní ohňostroj na valašskoklobouckém náměstí od 22 hodin bude předzvěstí taneční veselice a pozváním k přátelskému posezení do DK Klobučan.
Nedělní program 19.8. 2007 je rovněž celodenní a bude se opět odehrávat na valašskoklobouckém náměstí od 9.30 hod. Odpolední program se začátkem ve 12.30 hod. vyplní koncert Velkého valašského dechového orchestru s pořadem čínského folklorního souboru a vyvrcholí vystoupením folklorního souboru ze Srbska.
V případě příznivého počasí očekávají pořadatelé z Valašských Klobouk a Brumova - Bylnice opět několikatisícové publikum a zejména spokojenost všech, kdo zavítají na Jihovýchodní Moravu v tyto víkendové dny.
Mediálními partnery setkání jsou Český rozhlas, Mediatel-Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz. Festival je pořádán za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranného svazu autorského a mnoha dalších partnerů.

SMBK o.s.

Kontakt: Emil Zůbek
výkonný ředitel festivalu
tel: 577 320 579, 602 716 738
e-mail: zubek.emil@dubrava.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.08.2007 v 00:32 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA