PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Příští rok poveze parní vláček diváky na plavební kanál na Jeleních Vrších

TISKOVÁ ZPRÁVA: PŘÍŠTÍ ROK POVEZE PARNÍ VLÁČEK DIVÁKY NA PLAVENÍ DŘÍVÍ A NA DALŠÍ AKCE U PLAVEBNÍHO KANÁLU NA JELENÍCH VRŠÍCH
logo
V letošním roce připravily České dráhy v rámci projektu Šumavské léto s párou i jízdy nazvané Rosenauerova jízda - s podtitulem Výlet ke Schwarzenberskému kanálu. Při ní vyjížděl vláček ze Stožce do Nového Údolí, vrátil se do Stožce, pokračoval do Volar, z Volar do Nové Pece. V Nové Peci byla tří a půl hodinová pauza, během které turisté jeli autobusem na Jelení Vrchy ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu. Jelo se celkem 4x - 07.07., 21.07., 04.08. a 11.08.2007. Ani jeden z vláčků tedy nepřivezl turisty na plavení dříví.
Příští rok by to mělo být jinak. Pavel Kosmata z Českých drah se v době přípravy jízdního řádu na příští rok spojil s plavebním ředitelem Hynkem Hladíkem. Ze společného jednání vyšly první termíny akcí na Schwarzenberském plavebním kanálu v příštím roce - jedna z prázdninových ukázek plavení dříví na Jeleních Vrších se bude konat v něděli 20.07.2008, akce nazvaná Kulturní osa plavební kanál (letos byla 12.08.2007) bude za rok v neděli 17.08.2008. Na obě dvě uvedené akce poveze turisty parní vláček do Nové Pece. Vlak bude nazván Josef Rosenauer, jako výchozí stanici bude mít Nové Údolí. Z Nové Pece poveze diváky na plavení autobus.
S projektem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu bude spojena ještě jedna jízda parního vlaku - 09.08.2008. Ta bude nejspíš nést jméno Uhlířská jízda. Měla by přivést turisty na zapálení milíře (pilný čtenář nejspíš registruje, že přípravy stavby milíře začaly, nesmí to dopadnout jako letos!!!).
Nositelem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu je folklorní sdružení Libín-S Prachatice, spolu s Tourismusverband Böhmerwald a se SUNNSEITN. Spoluorganizátory jsou Rakouské kulturní fórum v Praze a Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Hlavním sponzorem je s.p. Lesy České republiky. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Dispozičního fondu, Česko-německého fondu budoucnosti, Jihočeského kraje, obce Nová Pec a města Prachatice.

Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 18.08.2007 v 23:44 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA