PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Poslední prázdninová ukázka plavení dříví je již za dveřmi

TISKOVÁ ZPRÁVA: POSLEDNÍ PRÁZDNINOVÁ UKÁZKA PLAVENÍ DŘÍVÍ JE JIŽ ZA DVEŘMI!
Již tuto neděli 26. srpna se u hraničního potoka Ježová / Iglbach pod Svatým Tomášem koná poslední letošní prázdninová ukázka plavení dříví.
Libín - S, folklorní sdružení
Již tuto neděli 26. srpna se u hraničního potoka Ježová / Iglbach pod Svatým Tomášem koná poslední letošní prázdninová ukázka plavení dříví. Plavební ředitel Hynek Hladík předpokládal, že před plavením dříví přijdou z Rakouska dřevorubci, aby ukázali, jak se v lese dřív pracovalo. Rakouský partner projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu - Tourismusverband Böhmerwald, že ukázka práce dřevorubců bude odložena až na závěr plavební sezóny (aktuální stav programu najdete na www.schw-kan.com/sc_ter.html), tedy na sobotu 22. září.
Folklorní sdružení Libín-S připravuje ve spolupráci s městským úřadem ve Vyšším Brodě a obecním úřadem v Lipně nad Vltavou na pátek 14. září akci pro školáky na Jeleních Vrších. V 10:00 hodin děti přivítá plavební ředitel Hynek Hladík, který je doprovodí k hornímu portálu tunelu. Tam přijde pohádková babička Helena Svobodová, která jim bude vyprávět pohádky z obou stran Šumavy. Školáci si prohlédnou expozici KANÁL EXPO na Jeleních Vrších. Poté začne mimořádná ukázka plavení dříví. Bude výjimečná nejen dodatečným termínem, ale i plavci, kteří na Jelení Vrchy přijdou. Děti uvidí plavce v dobových oděvech, kteří dorazí z rakouského Aigenu. Ti budou mít na Jeleních Vrších premiéru, doposud přicházeli pouze k hraničnímu potoku Ježová / Iglbach.

Ukázka plavení dříví u hraničního potoka Ježová / Iglbach je součástí projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu. Jeho nositelem je folklorní sdružení Libín-S Prachatice. Spoluorganizátory jsou Rakouské kulturní fórum v Praze, Jihočeské folklorní sdružení a Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Partnery projektu jsou Tourismusverband Böhmerwald a SUUNSEITN. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie (Dispoziční fond), Jihočeského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, obce Nová Pec za pomoci s.p. Vojenské lesy a statky a města Prachatice. Hlavním sponzorem je s.p. Lesy České republiky.

Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache
www.hladikh.websnadno.cz
www.pohadky-maerchen.snadno.eu

2. TISKOVÁ ZPRÁVA: TÝDENÍK KVĚTY ZVEŘEJNIL UKRADENOU FOTOGRAFII ZE ZAHÁJENÍ PLAVEBNÍ SEZÓNY
Vážení přátelé, v časopisu Květy č. 23/2007 z 07.06.2007 byla zveřejněna na straně 75 fotografie, jejímž jsem autorem. Fotografie byla připojena k článečku, ve kterém byly minimálně chybné informace zvoucí na akci do neexistující obce. Fotografie byla záměrně upravena (oříznuta, stranově obrácena), aby nebylo zřejmé autorství. Několikrát jsem se snažil spojit s šéfredaktorem Týdeníku Květy panem Pavlem Taubem, abych se s ním domluvil na odměně za neoprávněně zveřejněnou fotografii.

Zasílám Vám dopis, který jsem napsal panu Taubovi. Bude třeba pravděpodobně udělat časopisu, který se tváří tak solidně, velkou ostudu za krádež.

Ing. Hynek Hladík, autor fotografie
plavební ředitel a manažer projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu

adresát
Pavel Taub
šéfredaktor časopisu Květy
Lomnického 7/1705
14079 Praha 4
Věc: Urgence platby
Vážený pane šéfredaktore,

v časopisu Květy č. 23/2007 z 07.06.2007 byla zveřejněna na straně 75 fotografie, jejímž jsem autorem. Fotografie byla připojena k článečku, ve kterém byly minimálně chybné informace zvoucí na akci do neexistující obce. Fotografie byla záměrně upravena (oříznuta, stranově obrácena), aby nebylo zřejmé autorství.

Dne 07.06.2007 jsem Vám odeslal na adresu traub@sanoma.cz první e-mail, ve kterém jsem Vás žádal o vysvětlení chybných údajů a o vysvětlení, proč byla použita fotografie bez souhlasu jejího autora (čímž byl porušen autorský zákon). V e-mailu jsem dále napsal, že předpokládám, že se dohodneme na dvojnásobné odměně, oproti cenám obvyklým, vzhledem k neoprávněnému použití fotografie. Na tento e-mail jste neodpověděl.

Dne 11.06.2007 jsem odeslal další e-mail, v jehož závěru jsem Vás upozornil, že v případě, že nebudete ochoten přistoupit na dohodu, svůj požadavek několikanásobně zvýším, budu informovat Syndikát novinářů, jestliže ani potom nebudete ochoten přistoupit k dohodě, jsem připraven svoje práva vymáhat soudně. Ani na tento e-mail jste vůbec nereagoval.

E-mail se stejným textem jsem odeslal i o den později, tedy 12.06.2007.

Dne 18.06.2007 jsem odeslal další e-mail, tentokrát byl adresován Syndikátu novinářů, v opise Vám.

Ani tentokrát jste nereagoval.

18.06.2007 jsem rozeslal na adresu Syndikátu novinářů a celé řady sdělovacích prostředků tiskovou zprávu, informující o neoprávněném použití fotografie stažené z internetových stránek www.schw-kan.com. Stejná informace byla zveřejněna na našich internetových stránkách www.schw-kan.com. V tiskové zprávě jsem informoval i o tom, že větší část honoráře věnuji na realizaci projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu.

Dne 19.06.2007 jsem odeslal na adresu redakce Týdeníku Květy fakturu č. 2007.001 na 7000 Kč, tedy desateronásobek původně požadované ceny za neoprávněně zveřejněnou fotografii.

Za nějakou dobu se mi ozval redaktor, pravděpodobně externí (jméno si nepamatuji, telefonický hovor jsem si nenahrával), který se mi omlouval, za zveřejnění chybných informací i neoprávněné použití fotografie. Sdělil jsem mu, že kdyby se se mnou předem spojil, dostal by informace kvalitní a pravdivé, poslal bych fotografii ve vysoké kvalitě, pravděpodobně bych za fotografii nepožadoval žádnou odměnu, byl bych rád, že Týdeník Květy, který jsem vždy považoval za solidní časopis, informace o dění na Schwarzenberském plavebním kanálu zveřejnil.

Dne 10.07.2007 jsem obdržel e-mail od Doc. PhDr. Barbory Oswaldové z katedry žurnalistiky Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd UK, která mne informovala, že za Komisi etiky Syndikátu novinářů zaslala dopis redakci, že Komise očekává reakci. Do dnešního dne jsem nebyl informován, zda a jak jste reagoval.

Při kontrole účtů jsem dnes zjistil, že do dnešního dne faktura nebyla uhrazena.

Důrazně Vás proto žádám o okamžité proplacení faktury. V případě, že faktura nebude do 15.09.2007 proplacena, zahájím právní kroky k vymáhání mých práv soudní cestou.

Tento dopis zasílám na jako tiskovou informaci na vedení firmy Sanoma Magasines Praha, s.r.o., Syndikátu novinářů i sdělovacím prostředkům. Ing. Hynek Hladík

Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.08.2007 v 22:50 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA