PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

JFoS spolupracovalo na Setkání na Blatech při Vobžinkách

Tisková zpráva
Jihočeské folklorní sdružení spolupracovalo na Setkání na Blatech při Vobžinkách
Jihočeské folklorní sdružení rozvíjí spolupráci s rakouskými partnery a prohlubuje rozvoj projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko", který je spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA.
EU v rámci programu INTERREG IIIA
V sobotu 1. září 2007 se v obci Ševětín na Českobudějovicku uskutečnila v rámci projektu JFoS kulturní akce "Setkání na Blatech při Vobžinkách". Divákům se představili místní folklorní soubory, hosté z Moravy a nechyběl ani rakouský soubor z obce Arbesbach "Venkovská mládež".
Celá akce byla zahájena slavnostním průvodem po obci Ševětín a poté se všechny účinkující soubory odebraly do krásného prostředí farského dvora. Na jevišti byl, ještě v úvodu celého programu, vysvěcen obecní znak i prapor a po tomto slavnostním aktu již následovala vystoupení všech souborů. Účinkující i diváci se také sešli při společné zábavě v kulturním domě, kde se ještě do pozdních večerních hodin dobře bavili.
Blata
Rakouský soubor v počtu 20 členů "Venkovská mládež" se představil na farském dvoře dvěma programy, které diváci přijali s nadšením. Dále vystoupil se třemi vstupy při večerní zábavě a podle vyjádření pořadatelů měla i tato vystoupení pěknou atmosféru. S rakouským souborem přijel do Ševětína i starosta obce Arbesbach, který poděkoval za pozvání a s pořadateli akce, Blaťáckým souborem, byla předběžně dojednávána návštěva v Rakousku.
Blata
Je velice potěšující, že projekt JFoS přispívá ke vzájemným výměnám folklorních souborů Jiočeského kraje a Dolního Rakouska a nabízí tak poznávání lidových tradic mezi sousedy.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
Kovářov 3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062
www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.09.2007 v 23:22 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA