PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Peter Dvorský s novináři v Senátu

V budově Senátu se, v předvečer koncertu Zpíváme pro radost, uskutečnilo setkání novinářů s Petrem Dvorským, který je patronem soutěží Zpěváček a Slávik Slovenska.
V budově Senátu se, v předvečer koncertu Zpíváme pro radost, uskutečnilo setkání novinářů s Petrem Dvorským, který je patronem soutěží Zpěváček a Slávik Slovenska. Mezi novináři byli i redaktoři z Dětské tiskové agentury, kteří P. Dvorskému položili nejvíce otázek. Ve velmi zajímavé besedě hovořil světově známý operní pěvec nejen o svém vztahu k lidové písni, o svém prvním setkání s nedávno zesnulým tenorem Pavarotim, ale i o své práci ve funkci ředitele operní scény v Košicích.
S velkým zaujetím odpovídal na otázky spojené s organizací již 16 ročníků soutěže dětských zpěváků Slávik Slovenska. Letos se jí zúčastnilo přes 40 tisíc dětí na celém Slovensku, finále se uskutečnilo ve Zvolenu, včetně včetně závěrečného koncertu vítězů. Uvedl, že již patnáct z finalistů soutěží z minulých let vystudovalo na konzervatořích a fakultě operní zpěv a začali úspěšnou pěveckou kariéru, někteří z nich i v zahraničí..
Vyslovil obdiv a poděkování všem organizátorům soutěží Zpěváček a zejména finálového klání ve Velkých Losinách a vyjádřil přesvědčení, že se opět bude konat koncert vítězů v Bratislavě.
Rovněž vyslovil uznání, že v České republice se dostává podpory soutěžím Zpěváček i ze strany státních a regionálních orgánů o čemž svědčí například i osobní, aktivní přístup senátora Adolfa Jílka i některých dalších jeho kolegů ze Senátu i poslanců z Poslanecké sněmovny.
Před zahájením besedy novinářů s Petrem Dvorským si právě prostory Senátu prohlédli čeští, slovenští i zahraniční účastníci nedělního koncertu Zpíváme pro radost. Průvodcem jim byl právě senátor A. Jílek.

Dušan Macháček

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 14.10.2007 v 11:00 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA