PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Seminář JFoS v rakouském městě Weitra

Tisková zpráva
Seminář Jihočeského folklorního sdružení v rakouském městě Weitra
V pondělí 19. listopadu se uskutečnil v rakouském městě Weitra seminář na téma Přeshraniční spolupráce v rámci kulturních akcí, který proběhl na základě projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko".
Jihočeské folklorní sdružení
Tento projekt je spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA
Účastníci semináře se sešli v prostorách místní restaurace k jednání o možnostech rozvoje vzájemných kulturních aktivit. V úvodu zástupci Volkskultur Niederösterreich zhodnotili dosavadní spolupráci, zejména v oblasti výměn folklorních souborů na kulturních akcích. Podle ohlasů rakouských skupin, které navštívili v uplynulém období kulturní projekty v Jihočeském kraji, konstatovali s těmito výměnami velikou spokojenost. Předseda Jihočeského folklorního sdružení Milan Škoch potvrdil spokojenost nejen se zkušenostmi návštěv rakouských souborů v Jihočeském kraji, ale také poděkoval za vřelá přijetí jihočeských souborů na akcích v Rakousku.
V průběhu semináře byly také projednány, kromě dalšího, i termíny kulturních akcí na obou stranách hranice pro příští rok. Někteří pořadatelé dali dokonce požadavek na účast konkrétního souboru, s nímž spolupracovali v letošním roce a chtějí mu tak oplatit jeho pohostinství, což svědčí o kvalitě započaté spolupráce.
Důležitým prvkem semináře bylo ale jednání o uspořádání akce s názvem "Den folkloru Jihočeského kraje" právě ve Weitře v průběhu Pivních slavností pořádaných v červenci příštího roku. Proto se jednání zúčastnil i starosta Weitry Werner Himmer a zástupkyně pořadatelů uvedené akce. Pan starosta byl seznámen s činností JFoS, přivítal záměr prezentace jihočeského folkloru, potvrdil svůj zájem na rozvoji přeshraniční spolupráce a ocenil dobré vztahy mezi Volkskultur Niederösterreich a JFoS. Se zástupkyní pořadatelů Pivních slavností byly poté projednány konkrétní možnosti prezentace v rámci Dne folkloru Jihočeského kraje. Diskutovalo se nejen o účasti jihočeských folklorních souborů, ale také dechové hudby, ukázek lidových řemesel, ochutnávky pekařských výrobků a v neposlední řadě i o nabídce jihočeského piva. Mezi hosty programu by též vystoupily i vybrané rakouské soubory a jednalo se také o vystoupení v dalším doprovodném večerním pořadu. JFoS, Volkskultur Niederösterreich a Impulsní přeshraniční centrum Sdružení Růže bude společně s pořadateli Pivních slavností připravovat tento společný projekt a v nastávajícím období bude upřesňován jeho scénář a další náležitosti.
Seminář ukázal skutečný zájem všech stran na pokračování vzájemné spolupráce, což je velkým příslibem do budoucna. Jihočeské i dolnorakouské soubory se tak budou moci nadále navštěvovat, poznávat své lidové tradice a utužovat přátelství.
Jihočeské folklorní sdružení
momentka z jednání
Účastníci semináře:

Hermína Mocová, manažerka Impulsního přeshraničního centra Sdružení Růže

Verena Hofstetter, manažerka Volkskultur Niederösterreich

Rupert Klein, jednatel Volkskultur Niederösterreich

Werner Himmer, starosta města Weitra

Alexandra Kuttner, předsedkyně Spolku pro podporu hospodářství a cestovního ruchu Weitra

Milan Škoch, předseda JFoS

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
Kovářov3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062
www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 21.11.2007 v 20:39 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA