PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

20. Lašsky bal

20. BAL VŠECKYCH LACHUV JE ZA DVEŘAMI !
Bliži se to milovymi krokami, baj skokami. Eště se paru razu vyspitě pod duchnu a už tu budě. O čim tu furt melu ? Tuž o tym našim balu. Čeko nas dvacaty bal, jak se pravi - jubilejni. A jubilea su tu od teho, že se pořodně maju oslaviť, aby na to všeci dluho spominali. No a my ze suboru Ostravica, se už tež rychtujeme od přešleho roku na tu slavu. Ja, něvěřitě mi, co? Tuž se představtě. Podařil se num taky majstrštyk a přijechaju dvě muziky přespolni a ta třeti, to su naši. Možetě se těšiť na cimbalovku Kunovjan, ti su z Kunovic. To su jacysi pani muzikanti! Potym přijdu tu kusek z Kozlovic synci a možna i děvuchy, co si pravja cimbalovka Jana Pustky. Ja, to je tyn Pustka, co, ho znotě. A s nim byvali muzikanti z Valašku. Trochu vyrustli, ale hraju jak o život. No a naši, to je Ostravica. Enem se modlitě, ať ta naša prymaška si už nic nězrobi, bo byla včil ve špitale. Ale břinko do tych husli ešče lepši než předtym špitalem.
Z teho, co sem včil napsala, je jasne, že gdyž je telo muzik, musí byť i vice mista na taněc a zpivani. A motě pravdu. Trochu to vice rozhajcujemy a buděmy měť dva parkety, abystě měli dosť placu na to zedrati butuv.
Včil cosi k temu, co možetě robiť na tym našim balu. Tuž kromě vykrucani tež možetě viděť dvě předtančeni. Oboji budě dosti překvapive, tak bacha, ať to s vami něrubně. Jakasyk sutěž tež budě. No do pulnoci teho je až až. Eště než tu tombolu všecku rozbalitě, to tež budě robota, bo teho je, že to něbudětě mět gdě sklodať. A na tych, co to ščesti dycky .... vitě co... čeko deset hlavnich cen.
Cosyk mi pravi, že pulnočni překvapeni budě fakt bomba. No rychtujeme to už dluho, bo tam su take specialitky... Dočkejtě času jak husa klasu a něvyzvidejtě!

Ja a duležite na každym balu je, aby bylo co popiť a pojesť. A to zme včil tež ešče vyšperkovali a představtě se, že buděmy měť dva bary! Tuž něni možne, abystě pozdychali od žizně, fakt ni. Aji ta večeřa budě, aji jakesyk maškrty pro baby.
Ostravica, soubor lidových písní a tanců
9. února 2008 v 19.30 hodin
Kulturní dům Válcoven plechu ve Frýdku-Místku
3 skvělé cimbálovky
CM Kunovjan z Kunovic
CM Jana Pustky z Kozlovic
CM Ostravica z Frýdku-Místku
2 bary, 2 parkety, 2 netradiční předtančení
hry a soutěže, půlnoční překvapení
ještě lepší tombola

Kdo letos nepřijde, výhra naň nezbyde,
kdo letos prohloupí, příště už nekoupí,
kdo letos zaváhá, ať doma nadává.
Vstupenky v jubilejní ceně 220 Kč s večeří a 140 Kč bez večeře
v předprodeji od 14. 1. 2008 v KD Válcoven plechu a Beskydském informačním centru v Místku
Tuž pozyvom vos všeckych na tyn naš 20. Lašsky bal. Zapiště se, že to je v sobotu 9. unora a začinamy v 19.30 hodin a končime až kole štvrte rano. Listky kupitě ve Valcovenskym kulturaku, bo tam tyn bal budě a nebo tež v Misteckym informačnim centru, a to už od 14.1. A kery mo hlavu děravu, tuž všecko je na www.ostravica.com. Tuž přinditě !

Monika Škanderová
a
SLPT Ostravica

monika.skanderova@tiscali.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.01.2008 v 23:50 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA