PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

První červnové plavení dříví

TISKOVÉ ZPRÁVY OD SCHWARZENBERSKÉHO PLAVEBNÍHO KANÁLU
PRVNÍ ČERVNOVÉ PLAVENÍ DŘÍVÍ
Již na tuto sobotu 07.06.2008 připravilo folklorní sdružení Libín-S spolu se Správou Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava již druhou letošní ukázku plavení dříví. Akce se koná v rámci hranice překračujícího projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, jehož partnery jsou i rakouský Tourismusverband Böhmerwald a Rakouské kulturní fórum v Praze.

Klády a polena budou vhozena na hladinu plavebního kanálu na Jeleních Vrších pod lesovnou ve 14:00 hodin. Plavebním personálem budou lesníci a strážci z Územního pracoviště Správy NP a CHKO Šumava ve Stožci.

Plavební ředitel vydal k tomuto plavení tento plavební rozkaz:

Plavební rozkaz č.02/2008 k provedení ukázkové plavby dříví
Nařizuji tímto provést ukázkovou plavbu dříví na zahájení plavební sezóny
v sobotu dne 7. června 2008 na Jeleních Vrších.

Plavbu nařizuji provést od ood lesovny na Jeleních Vrších zhruba 50 sáhů za hranicí prvního a druhého úseku po potok Hučice cca 20 sáhů před sáhovým kamenem 34. Splaveno bude zhruba 1/2 sáhu dlouhého a 1/2 sáhu palivového dřeva.

Nařizuji dále, aby se k plavbě dostavil v dostatečném počtu plavební personál s potřebným nářadím.

Nástup personálu bude o druhé hodině po poledni.

Plavebnímu personálu i případným divákům nařizuji, aby se chovali dle mých rozkazů a dbali všech bezpečnostních opatření, aby nedošlo ke ztrátám na životech či úrazům.

Obecní úřady, hostince a hotely v oblasti Schwarzenberského plavebního kanálu žádám o vyvěšení tohoto mého plavebního rozkazu na veřejném místě.

Hynek Hladík, plavební ředitel

HLAVNÍM SPONZOREM PROJEKTU SETKÁNÍ S TRADICÍ NA SCHWARZENBERSKÉM PLAVEBNÍM KANÁLU I V ROCE JE S.P. LESY ČESKÉ REPUBLIKY

Dozorčí rada s.p. Lesy České republiky rozhodla na svém zasedání koncem května 2008 i o udělení sponzorského daru ve výši 100.000 Kč folklornímu sdružení Libín-S Prachatice na projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu. Lesy České republiky, s.p., rozdělí do neziskového sektoru celkem 8.143.300 Kč, z toho do oblasti kultury (kam patří i projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu) 1.842.900 Kč.

Ing. Radek Pomyje pověřený výkonem funkce ředitele Krajského ředitelství s.p. Lesy České republiky ve svém dopise adresovaném folklornímu sdružení Libín-S Prachatice m.j. napsal:

"Věřím, že náš sponzorský dar bude pro Vás významným příspěvkem a pomůže Vám překonat nejrůznější obtíže spojené s výkonem Vaší prospěšné činnosti."

S.p. Lesy České republiky bude tak i v letošním roce hlavním sponzorem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu.
PLAVEBNÍ SEZÓNA BUDE ZAHÁJENA I NA ČESKO-RAKOUSKÝCH HRANICÍCH. V sobotu 14.06.2008 poplují letos poprvé polena přes státní hranice u potoka Ježová / Iglbach.
Lesy České republiky, s.p., Správa toků - oblast povodí Vltavy Benešov, která je správcem Schwarzenberského plavebního kanálu na území lesní správy Vyšší Brod, tedy pod Svatým Tomášem, provádí v současné době úpravu okolí křížení plavebního kanálu s hraničním potokem Ježová. V prostoru mezi kanálem již byla nově upravena plocha mezi kanálem a Ježovou o výměře několika desítek metrů čtverečných. Na ní bude pravděpodobně v sobotu 7. června osazena dřevěná horská lavice se stolem, která nahradí stávající nevyhovující sezení.
Libín - S, folklorní sdružení
Na horním panoramatickém obrázku to vypadá, jako by kanál vedl dokola, ale ne, vlevo přichází z Rakouska, vpravo mizí v Čechách. Na dolním obrázku je pohled z Čech směrem ke státním hranicím, vpravo je vidět nově upravená plocha.
Libín - S, folklorní sdružení
Již nejbližší ukázka plavení dříví u potoka Ježová v sobotu 14. června 2008 bude zasazena v novém prostředí.

Přijďte se podívat ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu u potoka Ježová v den zahájení plavební sezóny na česko-rakouských hranicích.

Ukázka plavení u Ježové bude však v novém nejen díky stavebním úpravám okolí, ale také vyšší angažovaností rakouského partnera projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu Tourismusverband Böhmerwald.
Již od počátku novodobého plavení na česko-rakouských hranicích přichází na plavení rakouští plavci z nedalekého Aigenu. Nově budou Rakušané zajišťovat kulturní program při většině ukázek u Ježové - poprvé to bude právě o druhé červnové sobotě. Již ve čtvrt na dvě vystoupí pěvkyně a pěvci z Horních Rakous.
Další informace na www.schw-kan.com, www.lesycr.cz, www.boehmerwald.at
PROJEKT SETKÁNÍ S TRADICÍ NA SCHWARZENBERSKÉM PLAVEBNÍM KANÁLU PODPOŘÍ GRANTEM JIHOČESKÝ KRAJ
Libín - S, folklorní sdružení
Zastupitelstvo Jihočeského kraje rozhodlo na svém zasedání 15.04.2008 o přidělení grantu ve výši 50.000 Kč z grantového programu Podpora živé kultury.

Celkem byl krajský úřad Jihočeského kraje přijal v tomto grantovém programu 172 žádostí o granty ve výši 22.137.602 Kč. Celkem bylo na granty rozděleno 5.000.000 Kč pro 81 žadatelů.

Vedle grantu získalo folklorní sdružení Libín-S Prachatice na projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu 2008 i příspěvek Jihočeského kraje ve výši 30.000 Kč.

Ing. Hynek Hladík
plavební ředitel a manažer projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu
tel. +420 602272442
fax +420 388317609
e-mail hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com informace v češtině

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.06.2008 v 23:38 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA