PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XXVI. Prostějovské hanácké slavnosti

XXVI. PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI
13. - 14. 9. 2008 Prostějov
Město Prostějov, DUHA - Kulturní klub u hradeb v Prostějově ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR a Hanáckým folklorním sdružením o.s. se sídlem v Prostějově pořádají ve dnech 13. - 14. září 2008 u příležitosti tradičních prostějovských hodů XXVI. Hanácké slavnosti. Na náměstí T.G. Masaryka a ve Smetanových sadech po oba dny najdou pestrý program včetně mnoha atrakcí dětští návštěvníci, dospělí i mládež.
V sobotu se v pořadu Hanácké nokturno představí národopisný soubor Lipta z Liptálu a cimbálová muzika Jiřího Nechanického. Od 20 hod. zahraje filmové melodie velký dechový orchestr ZUŠ V. Ambrose z Prostějova. Nedělní dopoledne patří vystoupení dětských folklorních souborů v pořadu "Jaro Hané", účinkují Valentýnek, Mánes a soubor ZUŠ Vladimíra Ambrose z Prostějova, Klásek a Kláseček z Kraslic na Hané, Hanáčci z Litovle, Krušpánek a Kanafaska z Velké Bystřice. Od 14.30 hod. v galaprogramu "Či só hode" vystoupí národopisné soubory Mánes Prostějov, Klas z Kraslic na Hané, Trnka Vyškov, Haná Velká Bystřice a také zazpívá Eliška Váchová z Nového Malína, držitelka Ceny senátora Adolfa Jílka z celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní ve Velkých Losinách.
Program slavností doplňuje dechová hudba Vřesovanka, dechová hudba Hanačka z Břestu u Kroměříže, hanácká rocková kapela z Mezic u Olomouce, jihlavská folková skupina a liberecká folk-rocková hudební skupina. Hanácká muzika, tanec a lidoví vypravěči oživí v sobotu odpoledne národopisnou expozici Muzea Prostějovska. Zpestřením slavností jsou již tradičně také projížďky historickým kočárem, výstava historických vozidel a řemeslný jarmark, kde své umění prezentují mistři lidového řemesla z celé republiky. Nedělní program v městském parku zakončí Promenádní koncert Okrašlovacího spolku o.s.

Záštitu nad folklorními slavnostmi převzali hejtman Olomouckého kraje Ivan Kosatík a starosta města Prostějov Jan Tesař. Slavnosti se konají za finančního přispění Olomouckého kraje, Města Prostějova a FoS ČR a za podpory Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, OSA ad. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, ACR Alfa, Informační server www.borovice.cz, Haló noviny a časopis Folklor.
Kontakt:
Alice Gregušová, ředitelka festivalu
tel.: 736613601, 582329620
E-mail: alice.gregusova@klubduha.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Hanácké slavnosti
Zveřejněno 09.09.2008 v 23:27 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA