PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Ondráš a Pramínky připravují společné vánoční koncerty

Na šňůru předvánočních a vánočních koncertů se v letošním roce společně vydají Pěvecký sbor Ondráš z Nového Jičína a cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Z. Buriana v Kopřivnici. Na koncertech nazvaných Nad horama vyšla hvězda zazní převážně moravské lidové koledy v nových neotřelých úpravách.
Pěvecký sbor Ondráš z Nového Jičína
Pěvecký sbor Ondráš z Nového Jičína
Obě tělesa se posluchačům představí ve dnech 16.-29. prosince, a to na šesti společných koncertech. První z nich se uskuteční v pátek 16. prosince v 18.00 hodin v Kulturním domě v Mošnově. Poté budou následovat koncerty v Kulturním domě v Kopřivnici (17.12. v 19.30 hod.), v Beskydském divadle v Novém Jičíně (20.12. v 18.00 hod.), v Kulturním domě v Hodslavicích (27.12. v 18.00 hod.) a ve farním chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Novém Jičíně (28.12. v 17.00 hodin). Posledním společným vystoupením Ondráše a Pramínků bude koncert 29. prosince v kostele sv. Michaela v Lešné. Ten začne již v 16.00 hodin.
Komponované pásmo Nad horama vyšla hvězda, složené převážně z lašských a valašských lidových koled, provede posluchače vánočním příběhem až k betlémským jesličkám, zavede je mezi pastýře i prosté koledníky. Ondráš a Pramínky se v něm představí samostatně i společně nastudovanými vánočními písněmi a koledami.
Pěvecký sbor Ondráš je známým hudebním tělesem a mezi smíšenými sbory se pohybuje již šedesát let. Začátky jeho činnosti se datují od roku 1951. Do dnešních dnů ušel obdivuhodný kus cesty, vyspěl a stal se neodmyslitelnou součástí kulturního života regionu Novojičínska. Ondráš je členem Unie českých pěveckých sborů a se svým pestrým repertoárem patří k vyhledávaným tělesům v České republice.
Cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Z. Buriana v Kopřivnici sice nemá za sebou tak dlouhou cestu jako Pěvecký sbor Ondráš, přesto i ona letos oslavila již první "desítku" svého působení na hudební scéně. Založena byla v roce 2001 a od té doby spolupracuje jak s médii, tak s dalšími sólisty a hudebními tělesy, a to i zahraničními. Přes svůj mladý věk stabilně dosahuje výrazných úspěchů na pódiích i v prestižních soutěžích.
Více informací najdete na stránkách www.lolec.cz/ondras a www.cmpraminky.cz.
Cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice
Cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Cimbálová muzika Gajdušek
Zveřejněno 04.12.2011 v 16:41 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA