PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Setkání cimbálových muzik Valašského království

Frenštát pod Radhoštěm
Festival domácích i zahraničních hudeb s valašsou kulturou Karpatského obloukü, který má za cíl:
seznámit veřejnost s bohatými tradicemi lidové kultury
rozvoj kvality, uměleckého rozvoje a odborného růstu kidových muzik a s tím spojeneého poradenství lidovým hudbám
rozvoj pospolitosti společnosti a menšin MS kraje společně s rozvojem folkloru a lidových tradic trojrozmezí Slezka, Slovenksa a Moravy
Tisková zpráva
V pátek 3. a v sobotu 4. května 2002 se ve Frenštátě pod Radhoštěm uskuteční tradiční Setkání cimbálových muzik Valašského království. Festival domácích i zahraničních hudeb s valašskou kulturou Karpatského oblouku má za cíl seznamovat veřejnost s bohatými tradicemi lidové kultury zmíněné oblasti.
Festival organizují Město Frenštát pod Radhoštěm, Dům kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm a Folklorní sdružení ČR pod záštitou 1. náměstka Ministerstva pro místní rozvoj ČR pana Jiřího Durčoka.
Festival bude zahájen v pátek 3. května v 16:00 hod. znělkou Hudebního festivalu a vystoupením 10 dětských cimbálových muzik. Od 20:00 hod. se představí v hotelu Přerov Frenštátská cimbálová muzika Radegast. V sobotu v 10:00 hod. vystoupí zúčastněné lidové hudby v pořadu Pozdravy cimbálových muzik našemu městu. Ve 14:00 hod. bude po pozdravu matky královny Jarmily Šulákové odstartována troubením na "valašskú trúbu" přehlídka 14 lidových hudeb. Hudební festival uzavře ve 20:00 hod. Posezení s cimbálovými muzikami a lidová zábava ve frenštátském Domu kultury.
Součástí festivalu budou také poradenské besedy. Páteční se uskuteční v 18:30 hod. pod vedením hudebního redaktora a vynikajícího cimbalisty Jana Rokyty z Ostravy. Sobotní proběhne v 19:00 hod. a spolu s Janem Rokytou ji povede etnomuzikolog a hudební skladatel Jaroslav Jurášek z Brna, který mj. pohovoří o předpokládaném vývoji a výhledech lidových hudeb na Valašsku.
Všechny účinkující příjme v sobotu v 11:30 hod. na frenštátské radnici také starosta města Karel Míček.
Hudební festival rozhodně přispěje k rozvoji pospolitosti společnosti a menšin Moravskoslezského kraje a k dalšímu rozvíjení folkloru a uchování lidových tradic trojrozmezí Moravy, Slezska a Slovenska.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.04.2002 v 16:45 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA