PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ



DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

DNY TRADIČNÍ LIDOVÉ KULTURY

Svátek hudby, tance, zpěvu, řemesel, zábavy a gastronomie (Slovensko, Polsko, Maďarsko, Česká republika)28. června až 4. srpna 2002
V období od konce června do začátku srpna t.r. bude probíhat na několika místech v České republice a na Slovensku za účasti Maďarska a Polska II. ročník jednoho z největších společných mezinárodních projektů v oblasti tradiční lidové kultury.
Projekt má přispět k vytváření multikulturního prostředí ve středoevropském prostoru a současně využít vzájemného obohacujícího působení jednotlivých prvků tradiční lidové kultury k vytváření potřebného klimatu pro společnou snahu zainteresovaných států o začlenění do evropských struktur. Význam projektu je i v tom, že umožňuje součinnost jednotlivých státních, ale zejména nestátních subjektů a jednotlivců na realizaci jeho základní myšlenky. Dny tradiční lidové kultury jsou propojením aktivit tradiční lidové kultury s turistickým ruchem a dalšími navazujícími aktivitami mezi Českou republikou, Slovenskem, Polskem a Maďarskem. Jedná se o ojedinělý projekt, který byl poprvé v menším rozsahu realizován v roce 1999 na Slovensku v gesci Národního osvětového centra Bratislava.
Pořadateli této šestitýdenní akce jsou Národní osvětové centrum Bratislava, Folklorní sdružení České republiky, Folklorní unie na Slovensku, Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm, Ústav lidové kultury ve Strážnici, Sdružení měst a obcí Slovenské republiky.
Vstup a náplň projektu ze strany České republiky organizačně zabezpečují Folklorní sdružení České republiky, Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm a Ústav lidové kultury ve strážnici. Dále se v České republice k projektu přihlásili Sdružení lidových řemeslníků České republiky, Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, Asociace kuchařů a cukrářů České republiky, Obec Slováků v České republice, Moravskoslezský kraj, Zlínský kraj, Jihomoravský kraj, Valašské folklorní sdružení a jednotlivé akce spolupořádající města a obce. Záštity převezmou osobnosti politického a společenského života České republiky.
Do projektu jsou z české strany zahrnuty:
Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici 28.-30.6.2002
Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec ve Vsetíně 27.-30.6.2002
Frenštátský kulturní týden ve Frenštátě p. R. 3.- 6.7.2002
Mezinárodní folklorní festival MISTŔÍN 2002 12.-14.7.2002
Rožnovské slavnosti v Rožnově pod Radhoštěm 5.-7.7.2002
Pekařská sobota a Primáškové v ožnově pod Radhoštěm 13. a 14.7.2002
Folklorní den v Muzeu vesnice jihovýchodní Moravy Strážnice 21.7.2002
Mezinárodní festival slovenského folkloru Jánošíkov dukát 2002 Rožnov p. R. 2.- 4.8.2002
Na uvedených festivalech se předpokládá účast slovenských, polských a maďarských souborů, muzikantů, řemeslníků, kuchařů a dalších účastníků.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Dny tradiční kultury v ČR
Zveřejněno 28.05.2002 v 18:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA