PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

8. Evropský svátek hudby 2002

Osmý ročník Evropského svátku hudby 2002 se uskuteční v České republice v tradičním termínu letního slunovratu 21. června, respektive 16. až 23. června 2002. Slavnost je iniciována, jako každým rokem, nadačním fondem Evropský Svátek hudby - ČR, který je hlavním pořadatelem slavnosti v ČR.
Letos poprvé vystoupí muzikanti v rámci Svátku hudby také ve 23 věznicích České republiky z celkového počtu 35 věznic. Umělci svojí přítomností za ostnatými dráty a vysokými zdmi zprostředkují vězňům sdělení o zájmu společnosti na jejich návrat a pomoc při jejich resocializaci po skončení výkonu trestu.

Platnost obrázku vypršela.

Pro aktuální nedostatek finančních zdrojů ruší hlavní pořadatel slavnosti pro ČR koncerty 140 kapel přihlášených k vystoupení na open-air scénách v Praze ve dnech 20. a 21. června. Všechny koncerty se uskuteční v novém termínu 3. října 2002 v Praze při Ohlédnutí za Svátkem hudby 2002. Přihlášky umělců zůstávají v platnosti.
Ostatní přihlášení umělci všech hudebních žánrů, amatéři i profesionálové vystoupí 21. června 2002 a oslaví letní slunovrat v dětských domovech, domovech seniorů, nemocnicích, na veřejných prostranstvích, na náměstích, v parcích, u obchodních domů a v lokalitách, které si sami vybrali, či mají ještě možnost si vybrat. Hlavní pořadatel připravil také koncert pro slyšící i neslyšící děti, mládež a jejich rodiče a přátele.
Slavnost se koná pod záštitou
Petry Buzkové, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR,
Pavla Dostála, ministra kultury ČR,
Výboru pro evropskou integraci Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
a Ministerstva zahraničních věcí ČR - odboru pro kulturní a krajanské vztahy.
Kontakt na pořadatele:
Evropský Svátek hudby - ČR, nadační fond, Rámová 4, 110 00 Praha 1
T: +420.2.24 81 83 97, F: +420.2.22 32 27 30, E: info@svatekhudby.cz, E: kukalova@artaccord.cz
www.svatekhudby.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 29.05.2002 v 19:29 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA