PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

33. LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 2002

Ve dnech 22. - 25. srpna 2002 se koná v Kulturním areálu obce Liptál XXXIII. Mezinárodní folklorní festival "Liptálské slavnosti". Ve čtyřech festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční folklorní soubory ze 14 zemí Afriky, Ameriky, Asie a Evropy a 14 souborů z Moravy a z Čech včetně čtyř generací jednoho z hlavních pořadatelů festivalu - Folklorního sdružení Lipta Liptál.
Festival bude zahájen družebním večerem v pátek 23. srpna v 19 hodin. Z mnoha dalších festivalových programů návštěvníky jistě zaujme otevření výstavy a dnes již tradičních řezbářských dnů na Obecním úřadě v Liptále v sobotu 24.8 v 10,00 hodin. Tamtéž přijme o hodinu později vedoucí souborů a hosty festivalu starosta obce. Ve 13,30 hodin se pódium Kulturního areálu obce Liptál rozzáří dětskými úsměvy. Uskuteční se hlavní program dětských folklorních souborů. V 16,00 a v 19,30 hodin budou mít účastníci možnost shlédnout představení zahraničních účastníků festivalu. Ještě ve 21,30 začíná vystoupení souboru Púčik z Brna a po něm následují slavnostní ohňostroj a lidová zábava. Kdo nebude následující den - v neděli 26. srpna - dlouho vyspávat, má příležitost zúčastnit se mše v Římsko-katolickém kostele a bohoslužby v kostele Českobratrské církve evangelické v Liptále. Nedělní program zpestří v 11,00 hodin přehlídka párových tanců. Hlavní programové odpoledne zahájí ve 13,30 hodin slavnostní defilé souborů obcí a v 15 hodin se uskuteční hlavní festivalový program. Závěr festivalu bude patřit večerní zábavě s country skupinou Kanonýři z Kunovic.

Platnost obrázku vypršela.

Mezi zahraniční účastníky festivalu budou patřit folklorní soubory z Nového Zélandu, Japonska, Maďarska, Rakouska, Německa, Mexika, Bulharska, Itálie, Slovenska, Turecka, Litvy, Ukrajiny, Hercegoviny a Egypta. Jejich partnery z České republiky budou soubory Púčik Brno, Haná Velká Bystřice, Šumava Klatovy, Kuřátka Chrudim, Slováček Brno, Handrlák Kunovice, Sedmikvítek Frenštát pod Radhoštěm, FoS Lipta Liptál (4 skupiny), Mažoretky Liptál, "2+1 Liptál a country skupina Kanonýři z Kunovic.
Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení Lipta Liptál, Obecní úřad Liptál, Krajský úřad Zlín, Folklorní sdružení České republiky a Valašské folklorní sdružení. Záštitu nad festivalem převzal pan Ivan Havlíček, místopředseda výboru Senátu Parlamentu ČR.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.07.2002

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA