PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Cena sv. Martina Janě Šamánkové

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se stalo již tradicí udělování Ceny sv. Martina, kterou každoročně obdrží ten, kdo se významnou měrou zasloužil o rozvoj kultury ve městě. Muzejní a vlastivědná společnost a komise kultury navrhly na udělení Ceny sv. Martina pro rok 2002 Mgr. Janu Šamánkovou. Rada města tento návrh schválila a udělila jmenované Cenu sv. Martina za dlouholetou tvůrčí a organizační práci v udržování folklorních tradic, jejich rozšiřování zejména mezi mládeží a za obnovení Frenštátských slavností.
ŠAMÁNKOVÁ Jana
Jana Šamánková
"Tato cena vlastně patří celému rozvoji folklorního hnutí ve městě a okolí", říká Mgr. Jana Šamánková. "Za tu dobu se dostaly zvyky a tradice našeho regionu do vědomí mnoha lidem. Je pravda, že tomu pomohla do značné míry práce souboru Sedmikvítek, kterým prošlo za dobu jeho existence přes 600 dětí a mladých lidí, jejichž okolí folklor více či méně zasáhl. Pro děti ze škol vystupují valašské soubory, protože pořádáme soutěže zpěváčků, zpívají školáci valašské písničky, zapojují se do vynášení Mařeny apod. Také Frenštátské slavnosti přispěly k poznání zvyků a tradic našeho regionu. Na tom všem se podílí mnoho lidí a všem patří uznání, protože z velké části jsou to dobrovolníci, kterým je odměnou radost dětí, potlesk diváků a pocit, že udělali kus dobré práce", dodává J. Šamánková.
Cena sv. Martina byla předána 24. října 2002 na zasedání zastupitelstva města Frenštát p. R.

Redakce časopisu Folklor 1/2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: ŠAMÁNKOVÁ Jana
Zveřejněno 23.02.2003 v 23:19 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA