PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

X. Mezinárodní folklorní festival KLATOVY 2003

10. až 13. července 2003
Tisková zpráva FOS
Ve dnech 10. až 13. července 2003 pořádají Městský úřad Klatovy, Folklorní sdružení České republiky, Regionální folklorní sdružení Plzeňska, Klatovské folklorní sdružení Šumava Klatovy, Městské kulturní středisko Klatovy a Soubor písní a tanců Šumava Klatovy již jubilejní X. Mezinárodní folklorní festival Klatovy 2003.
Záštitu nad festivalem převzali místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Ladislav Svoboda, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jiří Bílý a starosta města Klatovy Karel Mráz.
Ve čtvrtek 10.7.2003 ve 20.00 hod představí předfestivalový program Folklor bez hranic v letním kině zahraniční soubory. V pátek 11.7.2003 dopoledne se opět zahraniční soubory roztančí na šesti místech ve městě. V 15.30 hod. bude na náměstí slavnostní zahájení festivalu s programem Radujme se, veselme se. Zpěváci a lidové muziky vystoupí v kostele sv. Vavřince s programem Letí, letí písnička. Večerní dostaveníčko na náměstí končí páteční den. V sobotu v 10.00 hod a ve 14.00 hod. vystoupí soubory na náměstí v programech Zpívejte si s námi a S písní a tancem nejen po Čechách. Festivalovým galaprogramem Klatovy 2003 ve velkém sále kulturního domu a Veselicí pod Černou věží vyvrcholí třetí festivalový den. Neděli zahájí v 10.00 hod. slavnostní průvod městem s krátkými vystoupeními souborů. Do kola zvesela patří ve 14.00 hod dětským souborům a vítězům regionálního kola soutěže Zpěváček 2003. V 16.00 hod v Závěrečném setkání s folklorem na podiu na náměstí bude festival ukončen.
V programech se představí soubory z Itálie, Lotyšska, Maďarska, Mexika, Německa, Polska, Řecka, Slovenska a České republiky.
V doprovodných programech se návštěvníci seznámí s tradičními lidovými řemesly a lidovými výrobci a to vše bude zarámované tradiční Klatovskou poutí. Sobory zajistí vystoupení v Domově důchodců v Klatovech a Újezdci i v krásném prostředí hradu Velhartice.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Festival podpořili Mezinárodní višegradský fond, Ministerstvo kultury České republiky, Krajský úřad Plzeňského kraje, program Phare Evropské Unie,CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha , Sdružení Tradice ČR a další sponzoři.

Zpracoval:
Václav Horčička 11.6.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.06.2003 v 17:57 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA