PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

III. ročník POPOVSKÝCH SLAVNOSTÍ
28. června 2003

Tisková zpráva
Obec Štítná nad Vláří - Popov, ve spolupráci s Českým spolkem na Slovensku RO Trenčín, Spoločnost'ou Milana Rastislava Štefánika z Brezové pod Bradlom, Folklorním sdružením České republiky a kanceláří senátorky Aleny Gajdůškové, připravila v sobotu 28. června 2003 III. ročník Popovských slavností.
Pořadatelé kladou velký důraz na spolupráci s příhraničními oblastmi Slovenské republiky.
Hlavní program na výletišti SDH v Popově uvede v 16.00 hod. DH Dúbravanka z Valašských Klobouk. Starostka obce Marie Hrnčiříková a hejtman Zlínského kraje František Slavík přivítají po úvodní skladbě hosty a slavnosti oficiálně zahájí. Předsedkyně Českého spolku na Slovensku Margita Pokrievková uvede slovenské soubory FS Kubra a DH Kubranka z Kubry, které předvedou lidové písně a zvyky z oblasti Trenčína. Dále vystoupí domácí soubor NS Javorníček s pásmem dětských her a písní společně s mexickým souborem Tonalli-Ambar. Přítomné také pozdraví poslanec SNR Juraj Liška a potom už bude patřit pódium muzikantům. Samostatně se představí L'H Technik Bratislava, L'H Rosenka z Košarisk, L'H Brezovská muzika z Brezové pod Bradlom, a CM Slavičan ze Slavičína. Bohatý program zakončí společným hraním a zpěvem moravských a slovenských lidových písní všechny L'H, CM a soubor Kubra. Předpokládané ukončení programu je v 18.30 hod.
Významnou událostí slavností v 18.30 hod. bude odhalení pamětní desky Milanu Rastislavu Štefánikovi, který pochází z nedalekých Košarisk a s obcí Popov udržoval úzké kontakty. Kromě výše uvedených významných osobností přislíbili účast na tomto aktu i gen. mjr. Ing. Svetozár Naďovič ze Spoločnosti M.R.Štefánika, senátorka Alena Gajdůšková, poslanec Antonín Seďa a další významné osobnosti politického života, jak v naší republice, tak i na Slovensku.
Od 19.00 hod až do půlnoci je připravena taneční zábava s posezením u cimbálu.
Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání.
Slavnosti podpořili Eurocorp s.r.o. Valašské Klobouky, TVD a.s. Slavičín a další sponzoři.

Zpracoval Václav Horčička

Folklorní sdružení České republiky
Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1

Kontakt:
PhDr. Petr Vašíček
tel.: 577 320 839
fax: 577 210 094
mobil: 604 473 813
E-mail: vasicek.p@email.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Štítná nad Vláří-Popov
Zveřejněno 19.06.2003 v 22:15 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA