PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

VI. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2003

Tisková zpráva
Ve dnech 11. - 15. srpna 2003 pořádá občanské sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2003. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř v Ostravě a Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě spolu s Domem dětí a mládeže v Ostravě -Mar.Horách.
Záštitu nad festivalem převzal primátor města Ostravy Aleš Zedník a předseda Parlamentu PS ČR Lubomír Zaorálek.
Festival se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Ostravy a městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Jih a Ostrava-Poruba.
Sponzory akce je OSA, CAC LEASING a KIMEX GROUP. Hlavním mediálním partnerem Česká televize Ostrava a dalšími mediálními partnery Český rozhlas Ostrava a Mladá fronta dnes.
Kromě již tradičních folklorních souborů z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Holúbek, Opavička, cimbálová muzika Cvrčci a Lipka, spolu se romským folklorním souborem při ZŠ P.Pittra) se festivalu zúčastní soubor Vrtek z Opavy, Domažlická dudácká muzika, soubor Slowianki z Polska, Pillipiigad z Estonska, Heimatverein Stamm 1907 z Rakouska a exotický soubor z Nového Zélandu.
Festival zahájí primátor města Ostravy v pondělí 11. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici, kde bude rovněž instalována výstava fotografií z minulých festivalových ročníků z archivu známého ostravského fotografa Františka Řezníčka. Ostravané se potěší téhož dne v 16. hodin na Jiráskově náměstí v centru města pozvánkou na festival - vystoupením zúčastněných souborů. Slavností festivalový koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře, vystoupením zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 12. srpna zahájí v 10.00 hod. vystoupení polského a rakouského souboru v Ústavu sociální péče v Ostravě - Muglinově. Bude pokračovat v 17.00 hodin festivalovým programem na Mariánském náměstí v Ostravě - Mar.Horách a ve 20.00 hodin Večerem u cimbálu v restauraci a na terase Nové radnice.
Ve středu 13. srpna vystoupí někteří festivaloví hosté v Domovech důchodců v obvodu Ostrava-Jih, kterému třetí festivalový den patří.. Průvod přivede soubory k pódiu u Finančního úřadu a další festivalový program bude zahájen v 17.00 hodin. Setkání všech zúčastněných bude pokračovat ve večerních hodinách v areálu Benátky v Ostravě-Nové Vsi. Čtvrtý festivalový den patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a vystoupení v Hlučíně (15.00 hodin - náměstí) a Lázních Klimkovice.
Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad ke krytému pódiu na Hlavní třídě a festivalový program začne opět v 17.00 hod. Ve 20.00 hodin se představí některé kolektivy na kolonádě v Lázních Klimkovice. Závěrečný pátý festivalový den bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. V 11.00 projde festivalový průvod centrem Ostravy a programem na Jiráskově náměstí pozve na závěrečný festivalový koncert, který bude zahájen v 19.00 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře. Pro účinkující soubory je připraven i doprovodný program, jako vyjížďka na věž Nové radnice, návštěva Pivovaru Ostravar, Hornického muzea či Zoologické zahrady. Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní podvečery.

Kontakt : Kateřina Macečková, prezidentka festivalu,
mobil : 728 103 742,
e-mail: k.maceckova@atlas.cz

Renáta Huserová, tajemnice festivalu :
tel : 596 123 342,
fax : 596 114 585,
e-mail : huserova@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.07.2003 v 23:28 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA