PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

15. ROČNÍK FESTIVALU S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ
SETKÁNÍ S FOLKLÓREM

Hradec Králové a zámek Hrádek u Nechanic
22.a 23.8.2003
V Hradci Králové a na Hrádku u Nechanic se bude opět zpívat, tancovat a výskat při melodiích lidových písniček z Čech, Moravy, Maďarska a Sicílie. Letos se již po patnácté uskuteční Folklórní festival s mezinárodní účastí SETKÁNÍ S FOLKLÓREM. Pořadatelem a organizátorem tohoto festivalu je královéhradecký soubor Kvítek, spolupořadateli jsou Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, Folklórní sdružení České republiky a Kulturní středisko v Nechanicích. Festival se koná za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva kultury ČR, pod záštitou hejtmana královéhradeckého kraje Pavla Bradíka.
Na letošním ročníku festivalu se představí tyto soubory: Písečan z Písku, Valašský soubor Beskyd ze Zubří, Rokka z Dunakeszi - Maďarsko, sicilský soubor Canterini della Riviera Jonica - Itálie a domácí soubor Kvítek. Chcete tyto soubory vidět a slyšet? Přijďte se tedy v pátek 22. srpna podívat na průvod všech zúčastněných souborů, který protančí městem od budovy Magistrátu až do Jiráskových sadů. Tam v 17 hodin bude festival zahájen znělkou "Vokolo Hradce". Budou-li se Vám soubory líbit, můžete s nimi ještě od 20. hodiny pobýt na pěší zóně. V sobotu chceme našim hostům ukázat krásy historického centra Hradce a potom je pozvat na osvěžení do některé hospůdky na starém městě. Vy si v sobotu 23. srpna můžete udělat výlet na zámek Hrádek u Nechanic, kde budou soubory vystupovat se svým programem od 15. hodiny.
Doufejme, že festivalu bude přát počasí a že "mokré varianty": v Hradci Králové Adalbertinum (HKVS) a druhý den Kulturní dům v Nechanicích zůstanou nevyužity.

Folklorní sdružení České republiky
Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1
Zdeněk Pšenica, předseda
tel.: 234621218
fax: 224214647
E-mail: foscr@adam.cz, psenica@adam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 12.08.2003 v 21:28 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA