PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

III. koncert vítězů soutěže Slávik Slovenska - Zpěváčci ČR

V sobotu 20. září 2003 se uskutečnil v překrásném prostředí velké Koncertní síně Slovenské filharmonie Reduta v Bratislavě pod záštitou primátora Bratislavy Andreje Ďurkovského slavnostní koncert vítězů celostátních soutěží dětských zpěváků lidových písní "Slávik Slovenska" a "Zpěváčci", která je pořádána v České republice.
Na organizaci slavnostní přehlídky se podílel Přípravný výbor soutěže Slávik Slovenska, Slovenská filharmonie, Slovenský rozhlas, Folklorní sdružení České republiky a Folklorní unie na Slovensku. Koncert podpořil také program Pro Slovakia Ministerstva kultury SR. Součástí přehlídky, při které dětské interprety doprovázely "Orchestr Folklorního souboru Šarišan" z Prešova a "Orchestr Vojenského uměleckého souboru Ondráš" Brno, bylo koncertní vystoupení Petra Dvorského a Martina Babjaka s programem slovenských lidových písní v koncertní úpravě. Oba pěvce doprovázel "Orchestr Slovenské filharmonie".
Slavnostního koncertu se zúčastnilo 14 dětí - nejúspěšnějších interpretů ze soutěžního ročníku 2003. Hostem koncertu byly dvě děti z Maďarska. Českou republiku reprezentovala Jana Otáhalová ze Starého Podvorova, Zlatý zpěváček 2003, stříbrní zpěváčkové Jakub Kotal z Hroznové Lhoty a Monika Plháková z Postřelmova, držitelé Bronzového zpěváčka Marta Kerlínová z Kravař a Libor Macháček ze Želetic a dále finalistka celostátní soutěže Zpěváček 2003 Lenka Hradilová ze Vsetína. Barbora Hořáková ze Slavičína se z důvodu nemoci přehlídky nemohla zúčastnit. Naše děti byly hosty svých sedmi slovenských kamarádů, s nimiž se již setkali nejen v květnu ve Velkých Losinách při finále naší soutěže, ale také o měsíc později při finále Slávika Slovenska v Prešově. Přehlídce byla přítomna také početná delegace České republiky, v jejímž čele byl předseda Folklorního sdružení ČR Zdeněk Pšenica. Mezi vzácné české hosty patřili Anna Čurdová, místopředsedkyně výboru PS P ČR, František Dušek, generální ředitel Kongresového centra Praha, Karel Zyka, ředitel komunikace ČRo, Slávek Hrzal, ředitel rádia Domino, Ladislav Michálek, 1. místopředseda FoS ČR a další významné osobnosti.
Garant obou dětských soutěží ve zpěvu lidových písní Mistr Petr Dvorský ve svém úvodním slově mimo jiné uvedl: "S upřímnou vážností mohu říci, že mne okouzlily krásné dětské hlasy, které vskutku nenaleznete nikde jinde než u nás. Když hovořím u nás, pak myslím náš společný prostor, ve kterém jsme roky žili a žijeme. Věřím, že se i vám, milí přátelé, budou výkony mladých zpěváčků líbit, a že tak jako já, i my všichni si z dnešního koncertu, i z těchto překrásných prostor, odneseme nejpříjemnější zážitky a vzpomínky." Přání Mistra Dvorského děti naplnily svými vystoupení beze zbytku.

František Synek

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 24.09.2003 v 15:38 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA